Gimnazjum Niepubliczne laureatem konkursu pod patronatem Prezydenta RP

0

NGS laureatem ogólnopolskiego konkursu

W minionym tygodniu w Pałacu Prezydenckim odbyła się gala podsumowująca VI edycję akcji “Szkoła bez przemocy”. Podczas uroczystości wręczone zostały nagrody za realizację projektów grantowych. Wśród laureatów znalazło się Niepubliczne Gimnazjum Stowarzyszeniowe w Paczkowie.

NGS laureatem ogólnopolskiego konkursuW minionym tygodniu w Pałacu Prezydenckim odbyła się gala podsumowująca VI edycję akcji “Szkoła bez przemocy”. Podczas uroczystości wręczone zostały nagrody za realizację projektów grantowych. Wśród laureatów znalazło się Niepubliczne Gimnazjum Stowarzyszeniowe w Paczkowie.

„Szkoła bez przemocy” to program, którego celem jest przeciwdziałanie przemocy w polskich szkołach przez zwiększenie świadomości problemu, zmianę postaw wobec przemocy, a także dostarczenie szkołom konkretnego wsparcia i narzędzi, które skutecznie i systemowo zwalczałyby to zjawisko. VI edycja akcji poświęcona była idei kibicowania fair play. W jej ramach powstał m.in. oficjalny Kodeks Fair Play.

Fair play to zasada, która może i powinna być realizowana na boisku, w czasie zawodów, ale także w całym życiu, od szczytów politycznych zaczynając, a kończąc na codziennych zajęciach, działaniach i codziennej konkurencji, w której mierzymy się z trudami życia – powiedział podczas gali prezydent Bronisław Komorowski sprawujący patronat honorowy nad programem. – Dziękuję także tym – dodał – dzięki którym ta zasada jest propagowana w tak wielkiej liczbie szkół.

Gala z udziałem Prezydenta RP podsumowująca aktualną edycję “Szkoły bez przemocy” była m.in. okazją do podsumowania realizowanych w ramach programu projektów grantowych promujących idee fair play i postawy obywatelskie, przeciwdziałających przemocy szkolnej czy kultywujących historię i kulturę regionu.

Niepubliczne Gimnazjum Stowarzyszeniowe w Paczkowie zostało wyróżnione przez organizatorów konkursu grantowego za realizację „Dnia Żonkila” – corocznej akcji, której ideą jest edukacja i uwrażliwianie społeczeństwa na los ludzi nieuleczalnie chorych oraz pozyskiwanie funduszy na rzecz opieki dla takich osób.

Pod opieką szkolnego koordynatora programu pani Agaty Syc–Prochery w spotkaniu z Prezydentem uczestniczyli uczniowie Niepublicznego Gimnazjum Stowarzyszeniowego Joanna Wołkowska i Wojciech Lipiński. W ogrodach Pałacu Prezydenckiego podopieczni NGS spotkali się także z gwiazdami polskiego sportu, ambasadorami akcji: mistrzem olimpijskim w pchnięciu kulą Tomaszem Majewskim, mistrzem Europy i świata w gimnastyce Leszkiem Blanikiem oraz bramkarzem piłkarskiej reprezentacji Polski Wojciechem Szczęsnym.

W roku szkolnym 2011/2012 w programie „Szkoła bez przemocy” brało udział ok. 5 000 szkół z całej Polski. Dotację w ramach programu grantowego otrzymało jedynie 48 placówek. Warto dodać, że paczkowskie Niepubliczne Gimnazjum Stowarzyszeniowe jest tylko jedną z trzech nagrodzonych szkół z terenu województwa opolskiego.

 

 

{loadposition adsense1}

Leave a Reply