O zwycięstwie w klasyfikacji generalnej Gminnych Zawodów Pożarniczych zadecydowały dziesiętne części sekundy.

W minioną sobotę Ochotnicze Straże Pożarne spotkały się na Stadionie Miejskim w Paczkowie, aby walczyć o miano najlepszej podczas Gminnych Zawodów Sportowo-Pożarniczych.

Jak co roku w szranki stanęły Dziewczęce Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze (zawodniczki w wieku 12-15 lat), Chłopięce Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze (zawodnicy w wieku 12-15 lat), Kobiece Drużyny Pożarnicze oraz Męskie Drużyny Pożarnicze. Wszystkie zespoły rywalizowały w sztafecie i tzw. bojówce.

Najbardziej zacięta walka stoczyła się między Kamienicą a Gościcami w starciu męskich drużyn seniorskich. W obu konkurencjach zespoły uzyskały niemal identyczne rezultaty, jednak po dokładnych podliczeniach ostatecznie ze zwycięstwa mogli cieszyć się druhowie z Kamienicy, którzy uzyskali czas lepszy o … 0,9 sekundy.

Kamieniczanie zajęli również pierwsze miejsca w rywalizacji kobiet i dziewcząt. Wśród chłopców najlepsi okazali się natomiast młodzi strażacy z Gościc, którzy ze sporą przewagą pokonali kolegów z Ujeźdźca i Dziewiętlic. Drużyna z Kamienicy zajęła dopiero czwarte miejsce z dużą stratą do lidera, co zadecydowało o ostatecznym wyniku zawodów: w klasyfikacji generalnej, gdzie brane są pod uwagę rezultaty wszystkich drużyn pierwsze miejsce zajęły ex aequo OSP Kamienica i OSP Gościce. Decyzją sędziów nagroda trafiła w ręce strażaków z Kamienicy ze względu na minimalnie lepszy czas drużyny seniorskiej. Jak relacjonują strażacy, kolejny rok z rzędu o wygranej zadecydowały minimalne różnice.

 

Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze (12-15 lat) – Dziewczęta
1 miejsce – OSP Kamienica – 197,2 s
2 miejsce – OSP Gościce – 202,2 s
3 miejsce – OSP Dziewiętlice – 205,3 s

Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze ( 12-15 lat ) – Chłopcy
1 miejsce – OSP Gościce – 167,1 s
2 miejsce – OSP Ujeździec – 181,9 s
3 miejsce – OSP Dziewiętlice – 192,9 s
4 miejsce – OSP Kamienica – 213,3 s
5 miejsce – OSP Wilamowa – 216, 8 s

Kobiece Drużyny Pożarnicze
1 miejsce – OSP Kamienica – 136,7 s
2 miejsce – OSP Gościce – 145,7 s
3 miejsce – OSP Dziewiętlice – 160,5

Seniorzy
1 miejsce – OSP Kamienica – 104,5 s
2 miejsce – OSP Gościce – 105,4 s
3 miejsce – OSP Ujeździec – 127,2 s
4 miejsce – OSP Wilamowa – 131,0 s
5 miejsce – OSP Stary Paczków – 131,5 s
6 miejsce – OSP Dziewiętlice – 138,9 s

11 KOMENTARZE

  1. Jeśli ktoś krzyczy ze „15 punktów karnych” a sędzia główny tego nie uznaje to znaczy ze jest coś nie tak.. układy zawsze były i będą :)

  2. Osoby które tak profesjonalnie wypowiadają się na temat punktów karnych niech sobie przeczytają najpierw regulamin zawodów sportowo pożarniczych dostępny dla wszystkich na Internecie i niech wstawia tu swoje uzasadnienie na swoje punkty karne 😉 Goscice są dobre i przynajmniej robią jakaś konkurencję dla kamienicy .. A co do wykloconych miejsc.. jakoś obserwowałam te zawody z bliska i raczej nie było widać żadnych śpięc między kamienica a goscicami .. brawa dla jednych i drugich .. przynajmniej zawody są na wysokim poziomie 😊

Leave a Reply