Gokarty na granicy

Na dawnym przejściu granicznym Paczków – Bily Potok otwarto… tor kartingowy.

Jeszcze kilka lat temu staliśmy tam w kolejkach, czekając na pieczątkę w paszporcie, by móc zrobić w Javorniku tańsze zakupy, a miłośnicy mocnych trunków pocili się czy pogranicznik nie znajdzie ukrytej za paskiem „ponadnormatywnej” butelki becherovki.

Dziś nie tylko nie musimy pokazywać paszportu i czekać w kolejce, ale możemy poszaleć wokół granicznych budynków na najprawdziwszym gokarcie. Co więcej w budynkach, w których rezydowali pogranicznicy można się nawet napić napojów wyskokowych.

Kilka dni temu na dawnym terminalu przejścia granicznego Paczków – Bily Potok Czesi otwarli tor kartingowy. Trasa liczy sobie 447 metrów i jest otwarta codziennie między 10 a 21.

Dziesięć minut przyjemności na gokarcie Rimo EVO6 z silnikiem Honda GX200 kosztuje 170 czeskich koron, czyli ok. 26 złotych. Karnet na dziesięć przejazdów to z kolei koszt 1500 koron.

Co ciekawe najnowszy rekord toru należy (a jakże!) do Polaka. Nasz rodak przejechał cały tor w czasie 00:41.864. Nasi czescy sąsiedzi już odgrażają się, że rekord nie wytrzyma długo.

68 KOMENTARZE

 1. UWAGA ! DLA WSZYSTKICH MIESZKAŃCÓW PACZKOWA !
  W Paczkowie są osoby które tępią zwierzęta i robią wszystko aby ich się pozbyć .
  Przykładem może być wspólnota mieszkaniowa w Paczkowie przy ul. Armii Krajowej 1, która żąda od ZUKiM-u wydania pisma w sprawie zakazu utrzymywania w mieszkaniu psa czy kota. Lokatorzy nie cierpią zwierząt, jedna z mieszkanek powiedziała że woli trzymać diabła w domu, niż psa co świadczy o tym iż jest człowiekiem bez uczuć, nienawidzi zwierząt i ludzi. Jestem przykładem ich zazdrości i nienawiści czego doświadczyłam z nimi pod jednym dachem. Straciłam jednego psa bo został otruty i boję się o życie kolejnego. Przy takich ludziach strach wychodzić z domu, bo nie wiadomo kiedy można otrzeć się o życie moje czy mojego ukochanego pupila. Przykro mi jest z powodu , iż nikt nie wspiera osób tak prześladowanych jak ja za to, że mam psa. Była już jedna ofiara z czym nie mogę się pogodzić do tej pory, ale któż pomoże dobremu człowiekowi ?

 2. to jest temat torze kartingowym jeśli w ogóle umiesz czytać a nie twoich wywodach ale jak już zaczęłaś to zaczynamy.
  Aby mieć psa lub jakiekolwiek zwierze trzeba być odpowiedzialnym jeśli wiesz co to oznacza.Chcesz mieć psa to zadbaj o niego wyprowadzaj go by mógł się wybiegać a przede wszystkim daj mu jeść. Chodź z tym zwierzęciem do weterynarza i obdarzaj go miłością bo jest to członek rodziny jeśli wiesz co to rodzina. Na ty forum chcesz prać brudy i pokazać jak to jesteś smutna pokrzywdzona przez los przez strasznych sąsiadów bo tak jest zazwyczaj wszyscy winni tylko nie ty.
  Dziewczyno jesli masz dowody na to że ci psa otruto to przedstaw badania i zgłoś na policję i módl się oby ktoś nie oskarżył cie o zniesławienie…………….. bo prawda jest inna i ty o tym wiesz.

 3. Pies został zakopany na posesji bo na to zasłużył aby być blisko domu i rodziny. Przykro mi że kilka komentarzy pisze jedna osoba, ale cóż prawda jest najważniejsza. Ja DOSKONALE wiem co to jest rodzina i bez wątpienia potrafię pałać miłością osoby, które na to zasługują. Przede wszystkim liczy się dla mnie miłość do zwierząt i okazywanie jej nie sprawia mi problemu. Człowieka łatwo poznać po stosunku do zwierząt, więc niczego nie mogę sobie zarzucić. Mój pies po 3 dniach został ekshumowany i godnie pochowany. Niestety w naszym pobliżu grasuje morderca zwierząt, a to że zwłoki innego psa znaleziono na podwórku wcale mnie nie dziwi.Doskonale wszyscy wiemy kto go tam włożył. To prawda jestem BARDZO smutna i pokrzywdzona, ze w moim pobliżu grasują mordercy, czuję się osaczona. Mój pies miał takie wspaniałe warunki jakie nie jeden człowiek by pragnął, wszystko co najlepsze..no cóż jak człowiek kocha to rozpieszcza :) A jak potrafił się odwdzięczyć, był tak inteligentny, że nie jednego człowieka przekroczył by swoją inteligencją.Lecz zazdrość i nienawiść jak zwykle górą, nie rozumiem jak ludzie bez serca mogą krzywdzić zwierzęta i mówić słowa których nie rozumieją. Radziłabym, aby osoby które są wyzyte uczuć do zwierząt, skoro do zwierząt to także do ludzi przeprowadzili się na odludzie..ale ,,pewnie nawet ptaszki by im przeszkadzały”. A co do zniesławienia, prawda nie jest karalna. Nie mam się czego bać, przetrwam wszystko by bronić tych których kocham :) A osoby, które zazdroszczą mi psa powiem: PSA BĘDĘ MIEĆ ZAWSZE I NA ZAWSZE. Pozdrawiam

  • ekshumacja polegała na wykopaniu psa przez zarzadcę czyli ZUKIM bo smród rozkładającego się zwierzęcia był niemiłosierny wrzuceniu go do wora następnie przyjechała firma utylizacyjna z poza terenu miasta wrzucili psa na pakę i to nazywasz godnym pochówkiem proszę cie bardzo mieszkanko my chyba o różnych pupilkach czytamy albo z tobą jest coś nie tak

   • Współczuję Ci dziewczyno takich sąsiadów ! Ja bym sobie z nimi poradziła.
    Mam też pieska i jednego kotka ale moi sąsiedzi to wspaniali ludzie !

 4. PS
  Mój pies był tak wspaniale wychowany, że brzydziłby się załatwić na klatce schodowej wśród takich ludzi.
  Wolę trzymać psa w domu niż diabła za skórą :)
  A co do szczekania do 22 nikt nie zabroni, a po 22 spał i słodko chrapał. Ale po co tłumaczyć komuś kto z góry nienawidzi zwierząt i jest ograniczony umysłowo. Bez urazy ;)

  • Po co dziewczyno dyskutujesz z takimi paskudnymi ludźmi , wiem , że chodzisz do Carollinum , dobrze się uczysz i niepotrzebnie wdajesz się w pustą dyskusję .Bądź mądrą dziewczyną ! A opinia o tych ludziach jest wyjątkowo paskudna !

 5. Nie wolę poczytać książkę, która niezwykle poszerza moje horyzonty.Mój komunikat jest tylko dla ludzi mądrych i którzy kochają zwierzęta. Ograniczeni- nie odpisywać.

 6. Mój pies był tak wspaniale wychowany, że brzydziłby się załatwić na klatce schodowej wśród takich ludzi. współczuje tym ludziom ze muszą mieszkac z tą panią wyżej

 7. do: psiara
  Umiem czytać bardzo dobrze w końcu taka średnia za darmo nie jest :*
  Modlę się o to aby idioci przestali istnieć :D

  • Ja też kocham pieski i też mam jednego . Ale u nas w naszym otoczeniu nie ma takiego człowieka , który by tak nienawidził zwierząt . Współczuję ! Ale też nie poddawaj się tylko walcz !

 8. cały Paczków nic nie wie a najbardziej się udziela życzę wam wszystkim takiego sąsiada jak mieszkanka naprawdę mało wiecie bardzo mało wysłuchaliście tylko jednej strony drugiej nie chcecie słuchać ale to nic nowego to dziewcze ma zero szacunku do ludzi nie mówię już o ludziach starszych bo w tym wypadku kompletne dno aktorka przed innymi a PRZED SĄSIADAMI złośliwa bezczelna arogancka szkoda w ogóle pisać życze wam poznać ją ze strony z my ją znamy .A i weżcie ją do swoich bloków niech z wami zamieszka i jej pies kot może nawet szczur mysz na jakie zwierzę będzie maiła kaprys

  • Jestem tu całkowicie obcy dla dwóch stron , ale przewspaniały sąsiedzie , wypisywać takie opinie o tej dziewczynie to wstyd , świadczy to tylko o Twojej kulturze , aż muszę się dowiedzieć ze zwykłej ciekawości co to za super mieszkańcy tego bloku . Mam nadzieję po pierwsze , że nie jest to odpowiednia strona na te dyskusje a po drugie , to nie może być tak aby ludzie którzy kochają zwierzęta byli prześladowani . AMEN.

 9. John i tu się zgadzamy to nie jest strona o wypisywaniu takich szmatławców tylko o fajnych atrakcjach jakie dzieją się w tym mieście nie chce mi się czytać a już na pewno pisać .A sąsiadem tej dziewczynki nie jestem ,całe szczęście .Kulturę mam John ja również mam zwierzątka w domu tylko o nie dbam i nie wypisuje bzdur Tak jak napisałam nikt nie zna sprawy ale wszyscy się udzielają.Może ten blok nie jest idealny jak większość w tym mieście jednak zachowanie miru domowego to jedno a arogancja to drugie.
  Koniec moich postów w tym temacie

 10. Dziewczyno jesteś wspaniała chętnie zaproponowałabym Ci współpracę z 4 łapami w Nysie.
  Temat nadaje się na łamy lokalnej prasy, spotkajmy się opowiesz mi o swoich sąsiadach co robią gdzie pracują w jakim są wieku. Czekam na kontakt

 11. Proszę skończmy ten temat , bo już dowiedziałem się dużo o tych ludziach od osób postronnych , a my mamy ciekawy tor i właśnie idziemy z paczką pojeździć !
  Czy ktoś już tam był ? Jak wrażenia ? Będę w niedzielę to spotkajmy się wszyscy razem !
  Po wrażeniach skoczymy na dobre piwko do Czech !

 12. JESTEM OBURZONA ZARZUTAMI SĄSIADÓW, ŻE ŹLE KARMIŁAM PSA I NIE DBAŁAM O NIEGO-KŁAMSTWO. BRONIĄC SIEBIE UCIEKAJĄ SIĘ DO MANIPULACJI MIESZKAŃCÓW PACZKOWA I OKOLIC.
  PIES BYŁ DOSKONALE KARMIONY, MIAŁ DOBRĄ OPIEKĘ WETERYNARYJNĄ I NIE WIDZĘ PODSTAW KU TEMU, ŻEBY MNIE OBWINIAĆ ZA ŚMIERĆ MOJEGO PSA. NIE PRAWDĄ JEST, ŻE PIES ZANIECZYSZCZAŁ WEJŚCIE DO BUDYNKU CZY KLATKĘ SCHODOWĄ, ALE PRZECIEŻ MUSZĄ SIĘ JAKOŚ BRONIĆ SKORO SAMI NIE DBAJĄ O PORZĄDEK. TO CO NAPISAŁAM WCZEŚNIEJ JEST TYLKO I WYŁĄCZNIE PRAWDĄ, A TO CO WYPISUJĄ ONI ZWYKŁYM KARALNYM POMÓWIENIEM.
  A W ZWIĄZKU Z OBRAŻANIEM MOJEJ OSOBY, JESTEM NIEZWYKLE ZASKOCZONA, PONIEWAŻ NIKT JESZCZE MNIE TAK NIE OBRAZIŁ. CZYŻBY WYNIKAŁO TO Z ZAZDROŚCI I BRAKIEM KULTURY OSOBISTEJ ? MNIE NIKT KULTURY NIE MUSI UCZYĆ ONA SAMA ZE MNIE WYCHODZI. NIE CHCĘ ZBYT WIELE DYSKUTOWAĆ, PRAGNĘ TYLKO BY MÓJ KOMUNIKAT TRAFIŁ DO SZEROKIEGO GRONA UCZCIWYCH LUDZI I KOCHAJĄCYCH ZWIERZĘTA. A RESZTĘ KOMENTARZY ZOSTAWIĘ BEZ ODPOWIEDZI. :)

  PSIARZE WSPIERAJMY SIĘ :*

  • Nie każdy jest psiarzem/psiarą. Mieszkasz w domu jednorodzinnym/na gospodarstwie zrób sobie nawet zwierzyniec.Nikogo nie powinno to obchodzić. Ale mieszkając w bloku nie „uszczęśliwiaj” innych swoim szczęściem…

 13. a ja mam prośbę do redakcji wyłączcie te komentarze bo to już niesmaczne się robi nie ma nic wspólnego z artykułami które są godne uwagi .piszecie o kulturze a w tych komentarzach za grosz kultury.

 14. ten pajac co ma tyle świeczników w oknie to jest facet który powinien mieszkać gdzieś w lesie tropikalnym daleko od ludzi ,jak ktoś nie kocha zwierząt to można sobie wyobrazić jak on szanuje własna rodzinę ,on myśli że cały budynek jest jego,jebnięty gość ,zwierzęta są teraz traktowane jak ludzie bo one też jedzą i żyją i lepiej myślą jak ten kretyn ,jego państwo powinno ukarać,sam się za to wezmę i pomogę tej pani

 15. Ile mają tych gokartów bo się chce ekipą wybrać i czy można płacić złotówkami czyli te 26zł czy może sobie liczą już 30 wtedy? Ktoś kto był niech się wypowie.

Leave a Reply