Szlachetna Paczka poszukuje darczyńców

0

Wolontariusze Szlachetnej Paczki zainaugurowali na paczkowskim Rynku akcję poszukiwania darczyńców dla rodzin w potrzebie.

22 listopada, na swojej stronie internetowej, Szlachetna Paczka uruchomiła bazę z informacjami o rodzinach znajdujących się w trudnej sytuacji. W tej chwili znajduje się w niej 27 rodzin z terenu Gminy Paczków, a kolejne są dodawane przez wolontariuszy. Przez trzy tygodnie każdy z nas może wybrać jedną z nich i specjalnie dla jej członków przygotować paczkę.

Aby uświetnić otwarcie bazy wolontariusze paczkowskiej drużyny Szlachetnej Paczki przeprowadzili na Rynku akcję, podczas której poszukiwali darczyńców, rozdawali ulotki oraz wyjaśniali zasady przedsięwzięcia.

Wcześniej, przez miesiąc, ochotnicy odwiedzali rodziny, poznawali ich sytuację i konkretne potrzeby. Na tej podstawie stworzone zostały opisy, które trafiły do internetowej bazy. Tam darczyńca może wybrać rodzinę ze swojej miejscowości i przygotować dla niej mądrą i skuteczną pomoc.

Każda odwiedzona przez wolontariuszy rodzina to konkretna, często dramatyczna historia. Wśród potrzebujących są samotne matki, rodziny wielodzietne, dotknięte niepełnosprawnością, ciężką chorobą, czy śmiercią kogoś bliskiego – wszystkie te sytuacje, najczęściej połączone z bezrobociem, sprawiają, że rodziny ledwie wiążą koniec z końcem, często brakuje im środków na pokrycie kosztów leczenia, zakup żywności, czy zimowej odzieży dla najmłodszych.

[box type=”info”]

Aby wziąć udział w Szlachetnej Paczce, zostać darczyńcą i wesprzeć jedną z paczkowskich rodzin wystarczy wejść na stronę www.szlachetnapaczka.pl, kliknąć “Wybieram rodzinę”, zaznaczyć na mapie województwo opolskie, a następnie wybrać Paczków.

Na stronie znajdziemy opisy 36 rodzin będących w ciężkiej sytuacji materialnej. Na ich podstawie należy dokonać wyboru tej, dla której zechcemy przygotować pomoc. Przed dokonaniem wyboru warto dokładnie zapoznać się z listą potrzeb, klikając “Więcej o tej rodzinie”.

[/box]

Akcja Szlachetna Paczka organizowana jest już po raz czternasty. Tylko w ubiegłym roku wartość pomocy przekazanej w paczkach przekroczyła 33 mln zł. W akcję zaangażowało się prawie 530 tys. darczyńców. W samym Paczkowie, udało się zorganizować pomoc dla 51 rodzin o wartości ponad 60 tysięcy złotych.

 

Leave a Reply