Henryk Sienkiewicz w paczkowskich przedszkolach

0
Pierwsza odsłona akcji "Paczków czyta dzieciom" w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Trzeboszowicach

Zespół Szkół zainaugurował akcję “Paczków czyta dzieciom”. 

[ads1]

Zespół Szkół w Paczkowie ruszył z akcją mającą na celu popularyzację czytelnictwa wśród najmłodszych. “Paczków czyta dzieciom”, bo taką nazwę nosi przedsięwzięcie, jest też częścią obchodów ogłoszonego przez Sejm RP Roku Henryka Sienkiewicza.

W ramach akcji nauczyciele, samorządowcy i uczniowie Zespołu odwiedzają placówki oświatowe z terenu gminy Paczków i czytają dzieciom m.in. utwory noblisty, ale nie tylko. “Pierwsze czytania” już za nami. 15 czerwca przedstawicieli liceum ugościły radosne grupy przedszkolaków z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Trzeboszowicach oraz Przedszkola Publicznego nr 2 w Paczkowie. Utwór „Bajka” Henryka Sienkiewicza czytali: Dyrektor Zespołu Szkół Martyna Nakonieczny, Przewodniczący Rady Miejskiej Wiesław Barabasz, nauczyciel ZS Jolanta Kalisz oraz licealistki: Dominika, Magda i Nikola.

– Sienkiewicz jest nam bardziej znany jako twórca książek o tematyce historycznej, książek pisanych „ku pokrzepieniu serc”. Jednak w Roku Sienkiewicza przypomnieliśmy ten mniej znany utwór polskiego noblisty. – mówi Jolanta Kalisz, koordynatorka akcji. – Młodym słuchaczom podobała się z pewnością także „Lokomotywa” Juliana Tuwima.

Organizatorzy cieszą się, że akcja została przyjęta ze sporym zainteresowaniem najmłodszych, którzy wrażenia ze spotkania utrwalili na przygotowanych kolorowankach. Kolejne odsłony akcji już po wakacjach.

Leave a Reply