Paczków znajdzie się jutro na trasie Rajdu Klasykami Dookoła Polski na 100-lecie Niepodległości organizowanego przez Europejską Asocjację Automobilerów.

Osiem załóg w starych samochodach wyruszyło dziś rano spod Kopca Kościuszki w Krakowie i przez 15 dni w kolorowym korowodzie będzie objeżdżać nasz kraj, by uczcić 100-lecie jego niepodległości oraz X-lecie Europejskiej Asocjacji Automobilerów. W sumie uczestnicy objazdu przemierzą około 3000 kilometrów.

– Ktoś powie, że 8 załóg to mało mało. Nic podobnego, jeśli weźmie się pod uwagę, jakimi jadą autami. – mówi Violetta Bratuń, rzeczniczka prasowa rajdu. – Każdy z nich jest inny, a wspólne mają to, że są unikatami na naszych drogach. W rajdzie pojadą m.in. VW Garbus, Citroen Ami 6, Citroen HY, Jeep Wrangler czy Alfa Romeo Spider. – dodaje.

Osiem załóg to szesnastu zapaleńców, którzy każdą wolną chwilę poświęcają na pielęgnację swoich aut, a potem na zwiedzanie nimi naszego kraju. Tour dookoła Polski nie jest dla nich pierwszą krajobrazową wyprawą, jednak tym razem specjalnie wybrali mało uczęszczane szlaki, boczne drogi, żeby kontemplować uroki okolic i poznawać turystyczne atrakcje. Tym samym zwracają uwagę, że Polska to nie tylko Kraków z Wawelem i Warszawa, czy Gdańsk z Długim Targiem, ale mnóstwo innych, bardzo interesujących miejsc.

Już jutro (niedziela, 24 czerwca) uczestnicy rajdu odwiedzą Paczków. Grupa zatrzyma się w Muzeum Motoryzacji przy ul. Kościuszki. Przyjadą tam około 9.00 i mają zostać do 10.00. Warto zwrócić uwagę na grupę pasjonatów, którzy swój wolny czas poświęcają pasji, jaką jest konserwacja starych samochodów i odkrywanie nimi mniej znanych atrakcji naszego kraju.

Foto: materiały organizatora

Leave a Reply