Jazz w muzeum

0

Freeway Quintet PaczkówPo weekendowych występach Francesco Nappoli i Szymona Wydry na fanów muzyki, i to tej ambitnej, czeka kolejna uczta. W ramach obchodów Europejskich Dni Dziedzictwa w Muzeum Gazownictwa odbędzie się dziś (15 września) koncert wrocławskiego zespołu jazzowego Freeway Quintet. 

Naprawdę warto się wybrać, tym bardziej, że saksofonistą, jednym z założycieli grupy i jej filarem jest paczkowianin Piotr Szwec.

Freeway, mimo, że działa dopiero parę lat, może poszczycić się już kilkoma bardzo znaczącymi sukcesami. Na swoim koncie ma m.in. Nagrodę im. Andrzeja Jakóbca dla najzdolniejszego twórcy jazzowego na Festiwalu FAMA 2009 w Świnoujściu oraz wyróżnienie podczas regionalnych eliminacji FAMA 2009 we Wrocławiu.

Ponadto, co cieszy najbardziej, w tegorocznej edycji prestiżowego festiwalu „Jazz nad Odrą” Piotr Szwec otrzymał pierwszą nagrodę za Indywidualność Jazzową. Zespół zdobył także Grand Prix podczas Pro Jazz Festiwal 2010 w Kołobrzegu.

Grupie życzymy wielu dalszych sukcesów, a Państwa zapraszamy na koncert. Początek o godz. 18.00, tuż po prezentacji „Paczków w ogniu”. Wstęp wolny.

Więcej na temat zespołu na stronie www.freewayquintet.pl. Poniżej próbka umiejętności młodych muzyków.

{play}/media/wiatrak.mp3{/play}

{loadposition adsense1}

Leave a Reply