Jubileuszowy TEREPACZKÓW

0

Zbliża się jubileuszowa, dwudziesta edycja TEREPACZKOWA.

Za niecałe dwa tygodnie rozpoczną się jubileuszowe, XX Ogólnopolskie Prezentacje Muzyczne TEREPACZKÓW 2015. Pierwsza edycja imprezy, skupiającej dziś osoby związane z piosenką poetycką, turystyczną oraz żeglarską odbyła się w 1989 r. jako „I Zimowe Spotkanie z Piosenką Bieszczadzką”.

Ktoś pewnie szybko policzy i zada pytanie: 1989 -2015 to trochę więcej niż 20 lat!? No cóż, mieliśmy małą przerwę, powróciliśmy rok temu. Było pięknie! Jak będzie w tym roku? Przepięknie! – zapowiadają na swoim facebookowym profilu organizatorzy imprezy.

Festiwal odbędzie się w dniach 14-15 lutego w auli Zespołu Szkół w Paczkowie przy ul. Kołłątaja. Pierwszego dnia imprezy od rana przeprowadzane będą przesłuchania solistów i zespołów biorących udział w części konkursowej „Śpiewać każdy może…”, do udziału w której można zgłaszać się jeszcze do 10&amp lutego. Jak podkreślają organizatorzy, konkurs skierowany jest przede wszystkim do muzykujących młodych ludzi, którzy nie mają większej siły przebicia. Uczestnicy będą prezentować po dwa utwory, które powinny wywodzić się z festiwali turystycznych, studenckich, poezji śpiewanej, piosenki aktorskiej itp. W ramach przesłuchań konkursowych dopuszczalne są również utwory autorskie. Jury oceni utwory pod względem muzycznym (aranżacja, interpretacja) i literackim oraz pod kątem ich szerokiej popularyzacji.

Tego samego dnia o godz. 16.00 odbędzie się Festiwal Konkursowy, podczas którego będzie można posłuchać uczestników rywalizacji. O godz. 19.00 rozpocznie się z kolei jubileuszowy koncert XX-lecia, podczas którego wystąpią m.in. Leszek Kopeć oraz zespoły: ILUZJA, BOHEMA i KLUB 50.

Drugi dzień Festiwalu, w niedzielę 15 lutego, o godz. 16.00 otworzy Koncert Laureatów Ogólnopolskich Prezentacji Muzycznych TEREPACZKÓW 2015. Imprezę zamknie występ Doroty Osińskiej zaplanowany na godz. 18.00.

[box type=”note” ]Zwyciężczynią ubiegłorocznej edycji rywalizacji konkursowej TEREPACZKOWA została Alicja Czajkowska z Paczkowa. Pierwsze miejsce zagwarantowało jej wykonanie utworów „Gołębi song” oraz „Piosenki drewnianych lalek”. W oczekiwaniu na tegoroczną odsłonę Festiwalu warto przypomnieć sobie tamte występy:


[/box]

Leave a Reply