Kino dla najmłodszych

Biała i Strzała podbijają KosmosPaczkowski Ośrodek Kultury i Rekreacji przygotował sporą atrakcję dla naszych najmłodszych z okazji zbliżającego się Dnia Dziecka. W Kinie „Kopernik” rozpoczyna się właśnie II Paczkowski Festiwal Filmów dla Dzieci „Zaczarowany Ekran”. Szczegóły w rozwinięciu.

Biała i Strzała podbijają Kosmos

Paczkowski Ośrodek Kultury i Rekreacji przygotował sporą atrakcję dla naszych najmłodszych z okazji zbliżającego się Dnia Dziecka. W Kinie „Kopernik” rozpoczyna się właśnie II Paczkowski Festiwal Filmów dla Dzieci „Zaczarowany Ekran”.

Do najbliższej środy, podczas dziewięciu seansów, młodzi kinomaniacy będą mieli okazję obejrzeć sześć filmów. Jeszcze dzisiaj dzieciaki zobaczą drugą część klasycznej bajki Disneya z lat 40-tych – „Bambi 2” oraz „Planetę 51” – nową produkcję twórców „Shreka”. Jutro i w Dzień Dziecka wyświetlone zostaną „Safari”, „Jestem numerem cztery”, „Mysi agenci” oraz „Biała i Strzała podbijają Kosmos”. Wstęp na wszystkie projekcje jest bezpłatny. Bilety na poszczególne seanse są do odebrania w biurze Ośrodka Kultury i Rekreacji.


 

 

Planeta 51 - plakat

PLANETA 51 (30 maja, godz. 11.00)

16-letni Lem jest wzorowym uczniem i wiedzie beztroskie życie marząc o kosmosie oraz o swojej uroczej zielonoskórej sąsiadce Neerze. Pewnego dnia, w samym środku rodzinnego grilla  na podwórku Neery ląduje niezidentyfikowany obiekt latający opatrzony śmiesznie brzmiącym napisem „NASA”. Gdy sterujący nim Kapitan Russ Baker opuszcza swój statek, aby triumfalnie wbić w nieodkrytą dotąd ziemię amerykańską flagę zauważa… kilkoro wgapionych w siebie otwartych ze zdziwienia oczu. Spanikowany bierze nogi za pas i znajduje schronienie w planetarium, w którym pracuje Lem.

Po początkowej fazie wzajemnej nieufności między bohaterami stopniowo zaczyna kiełkować przyjaźń. Teraz Lem, wraz z pomocą życzliwych lecz niezbyt bystrych przyjaciół, musi nie tylko ukryć swojego ziemskiego przyjaciela przed ścigającym go wojskiem, ale także pomóc mu jak najszybciej wrócić na przejęty przez władze planety statek.

 

Animacja, przygodowy, komedia, sci-fi
USA, 90 min.
Reżyseria: Jorge Blanco

 

 

 

Safari - plakat

SAFARI (31 maja, 1 czerwca godz. 9.00)

Gdzieś w delcie wyschniętej, afrykańskiej rzeki Okavongo zwierzaki czekają na wodę. Billy – sprytna surykatka i Socrates – przyjazny lew i jednocześnie najlepszy przyjaciel Billy’ego zmęczeni czekaniem wyruszają w głąb lądu na poszukiwanie wody. Podczas pełnej niebezpiecznych przygód, wyprawy przez dziką Afrykę, Billy i Socrates spotykają zwierzęta z całego świata. Wygnane ze swych rodzinnych stron przez niszczycielskie działania człowieka, przybyły na Czarny Ląd w poszukiwaniu nowego domu. Wspólnie ruszają w drogę, by dokonać dramatycznego odkrycia: na rzece Okavongo ludzie zbudowali wielką tamę. Billy, Socrates i ich nowi przyjaciele postanawiają pokrzyżować plany ludzi i przywrócić rzece wodę.

 

Animacja, familijny
Niemcy, 93 min.
Reżyseria: Reinhard Klooss, Holger Tappe

 

 

 

Jestem numerem cztery - plakat

JESTEM NUMEREM CZTERY (31 maja, 1 czerwca godz. 11.00)

John Smith to pozornie zwyczajny młody mieszkaniec jednego z miasteczek w USA. W rzeczywistości jest jednak uciekinierem z pogrążonej w wojnie planety Lorien, który na Ziemi szuka schronienia. Trafia do cichego miasteczka w Ohio. Tu spotyka Sarę Hart, dziewczynę miejscowej gwiazdy footballu. Rodzi się między nimi uczucie. Wkrótce jednak John i jego szkolna miłość znajdą się w śmiertelnym niebezpieczeństwie. Okazuje się, że John jest jednym z dziewięciu uciekinierów z tajemniczej, unicestwionej planety, ściganych przez bezlitosnego wroga. Numer Jeden, Dwa i Trzy już nie żyją. Teraz kolej na Numer Cztery. By ocalić skórę, John będzie musiał użyć swych niezwykłych mocy i zjednoczyć siły z pozostałymi zbiegami.

 

Akcja, sci-fi
USA, 109 min.
Obsada: Alex Pettyfer, Timothy Olyphant, Dianna Agron
Reżyseria: DJ. Caruso

 

 

 

Mysi agenci - plakat

MYSI AGENCI (31 maja, godz. 17.00)

Mała myszka o wielkiej odwadze powraca w nowej przygodzie. Sympatyczni bohaterowie, wartka akcja, porywająca muzyka i mnóstwo humoru – witajcie w świecie Stefana Malutkiego. Stefan Malutki staje się celem perfidnej intrygi rekina show-biznesu, który zamierza uwięzić mówiącego gryzonia i uczynić zeń gwiazdę telewizji. Na szczęście Stefan może liczyć na pomoc nowej przyjaciółki – odważnej mysiej mistrzyni salsy.

 

 

Animacja, familijny, przygodowy
Argentyna, Hiszpania 90 min. 
Reżyseria: Andrés G. Schaer

 

 

 

Biała i Strzała - plakat

BIAŁA I STRZAŁA PODBIJAJĄ KOSMOS (1 czerwca, godz. 17.00)

Biała, pies cyrkowy i Strzała, kundel uliczny – nie śniły nawet o podróży za granicę, a co dopiero o podboju galaktyki! Zbieg okoliczności rzuci te dwa niezwykłe czworonogi w wir wielkiej przygody. Zanim jednak sięgną gwiazd zaliczą karkołomny trening dla prawdziwych kosmonautów… Wspaniała, malowniczo zrealizowana animacja wzrusza, zaciekawia i uczy, że nawet ktoś zupełnie od nas różny może zostać naszym najlepszym przyjacielem. Pokazuje, że razem, łatwiej wyplątać się nawet z największych tarapatów, że czasem warto oddać ostatnią kość, żeby zyskać kumpla na całe życie.

 

Animacja, familijny, przygodowy
Rosja, 85 min. 
Reżyseria: Inna Evlannikova, Svyatoslav Ushakov

 

{loadposition adsense1}


Leave a Reply