Kino pod chmurką! 8 filmów za darmo!

0

Kino pod chmurkąJuż za dwa tygodnie plac przy ul. Wojska Polskiego 27 zamieni się w kino pod gołym niebem! Podczas dwóch weekendowych dni zupełnie za darmo będzie można obejrzeć osiem filmów. Wszystko w ramach imprezy “Kino pod chmurką” organizowanej przez Ośrodek Kultury i Rekreacji.

Kino pod chmurkąJuż za dwa tygodnie plac przy ul. Wojska Polskiego 27 zamieni się w kino pod gołym niebem! Podczas dwóch weekendowych dni zupełnie za darmo będzie można obejrzeć osiem filmów. Wszystko w ramach imprezy “Kino pod chmurką” organizowanej przez Ośrodek Kultury i Rekreacji.

Każdego dnia imprezy wyświetlone zostaną dwie animacje krótkometrażowe, komedia oraz jedna pozycja “na poważnie”. Początek seansów o godz. 21.00. Wstęp wolny. Warto zabrać ze sobą własny koc lub poduszkę!

W piątek 17 sierpnia na placu przy OKiR zobaczymy film z cyklu “Private Snafu” (Szeregowiec Snafu) – amerykańską animację krótkometrażową z czasów II wojny światowej. Parę minut później wyświetlona zostanie komedia “Wyjazd integracyjny” – według krytyków najgorszy polski film ubiegłego roku… Dla kontrastu na zakończenie piątkowego wieczoru pokazany zostanie wysoko oceniany “Skazany na bluesa” ze świetną rolą Tomasza Kota, który wcielił się w Ryszarda Riedela, wokalistę kultowego zespołu Dżem. Nieco wcześniej obejrzymy jeszcze 14-minutową animację “Sintel” wykonaną w technice animacji komputerowej.

Sobotni wieczór niespełna siedmiominutową animacją otworzy z kolei słynny Popeye – marynarz o dobrym sercu, ale porywczej naturze, który szczególną siłę zyskuje po zjedzeniu puszki szpinaku. Tuż po nim wyświetlona zostanie bardzo przyjemna komedia romantyczna Woody’ego Allena “O północy w Paryżu”. W rolach głównych m.in. Owen Wilson, Rachel McAdams, Marion Cotillard. W epizodycznej roli pojawi się także Carla Bruni – żona byłego prezydenta Francji Nicolasa Sarkozy’ego. Z Paryża za sprawą animacji “Elephants Dream” na 11 minut przeniesiemy się do… wnętrza gigantycznej machiny. Na zakończenie amarykańska produkcja o polskim bohaterze i na podstawie polskiej powieści – “Niepokonani”. Film z Edem Harrisem i Collinem Farrellem opowiada o losach polskiego żołnierza, który wraz z grupą śmiałków ucieka z radzieckiego gułagu do Indii pokonując 6000 km przez Syberię, tajgę, pustynię Gobi i Himalaje. 

 

Wyjazd integracyjnyWyjazd integracyjny

Trzej faceci (Tomasz Kot, Tomasz Karolak, Jan Frycz) i piękna dziewczyna (Katarzyna Glinka). Ich losy połączy tytułowy wyjazd integracyjny, który wymknie się spod kontroli i przerodzi w prawdziwą imprezową apokalipsę. W obsadzie filmu integruje się doborowa ekipa aktorska – obok wymienionych w imprezie udział biorą: Katarzyna Figura, Sławomir Orzechowski, Bartłomiej Topa, Grzegorz Halama, Mariusz Czajka, Robert Gonera, Zbigniew Buczkowski, Jarosław Jakimowicz i Mirosław Zbrojewicz, a ich komiczne popisy wspomagają Afrykańczyk, Eskimos, para Norwegów i… indiański zespół disco polo. 

 

SintelSintel

Młoda kobieta (tytułowa Sintel) znajduje rannego smoka, Scalesa.  Niebawem rana się goi, a bohaterowie zostają przyjaciółmi. Jednak gdy inny, ogromny smok porywa małego, Sintel postanawia ruszyć w drogę pełną niebezpieczeństw, aż do Krainy Strażników, by odzyskać skradzionego przyjaciela.    

 

 

Skazany na bluesaSkazany na bluesa

„Skazany na bluesa” to opowieść o idolu i nieposkromionym artyście, wokaliście zespołu Dżem – Ryszardzie Riedelu. O muzyku, którego sztuka, charyzmatyczny związek ze słuchaczami i tragiczna walka z nałogiem stały się znakiem czasu dla milionów Polaków.

 

 

 

O północy w ParyżuO północy w Paryżu

W „O północy w Paryżu” śledzimy losy niedawno zaręczonej pary. Inez (Rachel McAdams) i Gil (Owen Wilson) przybywają do światowej stolicy romansu, by zaplanować ślub. Jednak wierność zakochanych zostanie wystawiona na próbę, gdy na ich drodze pojawią się wyrafinowany znawca sztuki Paul (Michael Sheen) oraz tajemnicza i zmysłowa muza Adriana (Marion Cotillard), a po czarujących zakątkach Paryża zacznie oprowadzać ich sama Carla Bruni! W gwiazdorskiej obsadzie magicznej komedii Woody’ego Allena znajdziemy także laureatów Oscara, Adriena Brody’ego orazKathy Bates w rolach miłosnych doradców Gila.  

 

Elephants DreamElephants Dream

Dwaj główni bohaterowie odbywają podróż po wnętrzach gigantycznej machiny. Odkrywają przy tym poskręcane zespoły przewodów, narzędzi i zębów. W pewnym momencie pojawia się konflikt. To krótki film o parze gorących charakterów, film ubrany w epicką fabułę.

 

 

NiepokonaniNiepokonani

W 1940 roku grupa śmiałków pochodzących z różnych krajów ucieka z sowieckiego gułagu. Bez mapy czy kompasu uciekinierzy podejmują się niemożliwego – od Syberii, przez tajgę, wyżyny Mongolii, pustynię Gobi, Tybet, Himalaje docierają aż do Indii. Niezwykła podróż przez 6000 km pełna jest heroicznej walki o przetrwanie. Pomimo różnic kulturowych i barier językowych przyświeca im wspólny cel – chcą odzyskać utraconą wolność. Nie sprzyjają im mordercze mrozy i nieznośny upał. Przemierzają pieszo najbardziej niezwykłe i niebezpieczne rejony świata, ucząc się przebaczać i odzyskiwać utracone w gułagu człowieczeństwo.

 

Leave a Reply