Kolejna kraksa – to samo skrzyżowanie. Czekamy na tragedię?

28

Druga w tym tygodniu stłuczka na skrzyżowaniu obwodnicy z drogą w kierunku Unikowic. 

Kolejne zderzenie na pechowym skrzyżowaniu drogi krajowej nr 46 z szosą w kierunku Unikowic.

Jak udało nam się ustalić, kierowca vw golfa jadący od strony Unikowic nie ustąpił pierwszeństwa nadjeżdżającej od strony Kłodzka skodzie fabii w wyniku czego doszło do zderzenia obu pojazdów. Na szczęście nikt nie odniósł poważniejszych obrażeń.

To już drugie w tym tygodniu zdarzenie tego typu. W miniony poniedziałek w tym samym miejscu, w podobnych okolicznościach również zderzyły się dwa samochody.

Każdego roku na feralnym skrzyżowaniu dochodzi do kilku wypadków i kolizji. Niestety doszło tam również do wypadków śmiertelnych. Zarząd dróg krajowych zdaje się jednak ciągle nie dostrzegać problemu. W odpowiedzi na wnioski radnych z poprzedniej kadencji o rozwiązanie problemu ze skrzyżowaniem np. poprzez budowę ronda lub instalację sygnalizacji świetlnej, GDDKiA, wbrew policyjnym statystykom, odpowiadało, że zgodnie z ich danymi we wspomnianym miejscu nie dochodziło do poważniejszych zdarzeń drogowych… Ilu jeszcze tragedii potrzeba, by ktoś raczył zainteresować się tym problemem?

28 KOMENTARZE

 1. Mieszkam 200m od tego skrzyżowania od 20lat. Od kiedy obwodnica została otwarta, co roku są w tym miejscu wypadki, w tym kilka śmiertelnych. Jedyny zjazd z obwodnicy do Paczkowa, gdzie nie ma dodatkowego pasa do skrętu. Ile wypadków ma się jeszcze zdarzyć, żeby ktoś w końcu pomyślał?

  • Zamiast wypisywać swoje nie do zrealizowania koncepcje a może rondo a może światła proszę się zgadać by napisać pismo do odpowiednich władz o zajęcia stanowiska w tej sprawie a może znajdą się środki na przebudowę drogi z włączeniem pasów do lewo i prawo skrętu , które rozwiążą z pewnością problem i sprawią ,że krzyżowanie będzie bezpieczniejsze . Ale zawsze znajdzie się kierowca , który z kolei skręcając do Unikowic wymusi pierwszeństwo i znowu na forum zagrzmi !!!!! Zamiast rozpisywać się proszę pisać pisma , prośby , petycje o ronda, światła jest wiele możliwości bo PISANIE TYLKO NA FORUM NIC NIE DA !!!!!!

  • Pisze Pan ,że mieszka 200m od tego skrzyżowania to pewnie kojarzy Pan skrzyżowanie czy też wyjazd z Kamienicy na obwodnicę !!!!!! Tam dopiero jest niebezpieczny wyjazd !!!!!! Z lewej strony łuk za którego w każdej chwili może coś wyjechać a z kolei z prawej strony jest wzniesienie ( wiadukt ) i też nie widać nadjeżdżających samochodów !!!!!!! Jest BARDZO ograniczona widoczność !!!!!!! Skrzyżowanie o którym Pan pisze jest najzwyklejszym skrzyżowaniem , prawidłowo oznakowane z doskonałą widocznością zarówno z prawej jak i z lewej strony !!!!!!!!!!!!!! Problemem są kierowcy z brakiem umiejętności , nieznajomością przepisów o ruchu drogowym , którzy WYMUSZAJĄ PIERWSZEŃSTWO NA TYM SKRZYŻOWANIU !!!! A SKUTKIEM TEGO ODNOSZĄ OBRAŻENIA KOŃCZĄCE SIĘ KALECTWEM , ŚMIERCIĄ !

  • OTWÓRZCIE OCZY !!!!!!!!!!!! POZDRAWIAM PANA, KTÓRY W PIĄTEK OKOŁO GODZINY 5.30 WYJEŻDŻAŁ Z UNIKOWIC DO PACZKOWA NA SKUTERKU WYMUSZAJĄC PIERWSZEŃSTWO NADJEŻDŻAJĄCYM POJAZDOM ZMUSZAJĄC JE DO HAMOWANIA !!!!!!! I NIE PROBLEMEM JEST SKRZYŻOWANIE A TACY KIEROWCY JAK TEN PAN NA SKUTERKU !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 2. Na tym skrzyżowaniu zginął ojciec mojej koleżanki. Jechał na rowerze. Dziewczyna została bez rodzica będąc jeszcze w liceum. Za statystykami są tragedie ludzkie. Niech ktoś się wreszcie obudzi!

  • Witam! Mam pytanie odnośnie zmarłego ojca pana koleżnki. Jeżeli stał się on ofiara wypadku z nie swojej winy , mogę pomóc w odzyskania zadośćuczynienia w postaci odszkodowania. Proszę o odpowiedź. Pozdrawiam serdecznie.

 3. Drodzy Państwo.To radni żle formuują wnioski ! Jakie rondo?! Jakie światła?! Wystarczy wybudować progi spowalniające dla wyjężdżających ze strony Paczkowa czy Unikowic i gwarantuję że nie będzie dochodzilo do zdarzeń,chyba ze jakiś niezrownoważony kierowca wjedzie podskokiem na skrzyżowanie! Progi są tanie i skuteczne! Nie upierajcie sie o światła ani o rondo bo takich kosztow nikt nie chce ponosić i bedzie dalej niebezpiecznie!

  • rondo,rondo,rondo,rondo,rondo i zero wypadkow!!!!!!!!!!!!!!!! Tak jak w cywilizowanym swiecie. A malolaty podnosza larum bo nie bedzie mozna zaszalec!!

   • Obwodnica sama w sobie jest po to by szybko i sprawnie ominąć miasto a wspomniane wcześniej matoły niech siedzą w domu a nie siadają za kułkiem jak nie potrafią się skupić na takim prostym skrzyżowaniu. Przez takich właśnie kierowców są ustawiane ograniczenia na prostych drogach co w rezultacie prowadzi do wymuszeń. Pytanie dlaczego ktoś taki wjeżdża na skrzyżowanie w takim momencie? Dlaczego więc karać za to 99,9% innych kierowców?

    • Cyt: „matoły niech siedzą w domu a nie siadają za kułkiem” .Nie obrazaj na forum paczkowian,ktorzy maja swoja wizje bo nikt ciebie nie obraza pomimo tego ,ze napisales „kułkiem”

    • W 100% ma Pan rację ! Ktoś kto WYMUSZA pierwszeństwo na tak prostym skrzyżowaniu nie powinien NIGDY OTRZYMAĆ PRAWA JAZDY !!!!! Nie dość,że naraża siebie i swoich pasażerów to jeszcze innych uczestników ruchu !!!!!

   • Chcąc iść Pana tokiem myślenia MUSIELIBYŚMY NA KAŻDYM SKRZYŻOWANIU BUDOWAĆ RONDA !!!!!!! A I TAK ZNAJDĄ SIĘ KIEROWCY KTÓRZY SPOWODUJĄ WYPADEK CZY TEŻ KOLIZJĘ !

 4. Po co rondo albo światła? Ten człowiek jest sam sobie winien gdyż jest tam znak STOP! Na którym powinien się zatrzymać! #prawilny_młody_kierowca ☺

  • „Ten człowiek jest sobie sam winien”. A prawidłowo jadący nie i co? Też auto rozwalone. Sobie można ufać, ale innym już nie, stąd szukanie rozwiązania.

  • A dlaczego policjanci stoją pod prewentorium i łapią. Niech staną po innym cmentarzem i tam zarobią na brak zatrzymania na Stop jak i tych co z Orlenu jadą jak barany i na Stopie się nie zatrzymują.

 5. Zrozumcie drodzy forumowicze, tu nie chodzi o to,ze wina lezy po stronie kierowcy,ktory wjezdza z poporzadkowanej i doprowadza do kraksy ale rowniez kazdy z nas jadac obwodnica moze byc przez to poszkodowanym . I napis” tu lezy kierowca,ktory mial pierwszenstwo”

  • Tyle tylko, że mnie na kursie instruktor uczył tego, że jadąc główną drogą powinienem także zwracać uwagę na te podporządkowane. Ponieważ z nich zawsze może ktoś wyjechać, choćby dziecko na rowerze, albo karetka na sygnale i każdy kierowca jadąc powinien zwrócić uwagę na tych zbliżających się do skrzyżowania na ich zachowanie. Przede wszystkim zbliżając się do skrzyżowania należy zwolnić, zresztą przed każdym przeważnie jest odpowiedni znak.

 6. Według mnie najlepiej zrobić coś, żeby nie było tragedii na tym skrzyżowaniu, np: Dać tam światła albo fotoradar czy coś takiego.

Leave a Reply