Kolejna zbiórka i kolejny rekord!

0

Krewmaniacy

W miniony czwartek w paczkowskim Zespole Szkół odbyła się zbiórka krwi organizowana wspólnie przez Stowarzyszenie KREWmaNIACY, Klub HDK PCK, oraz Szkolny Klub PCK, działający przy ZS. Szczegóły i zdjęcia w rozwinieciu.

Krewmaniacy

W miniony czwartek w paczkowskim Zespole Szkół odbyła się zbiórka krwi organizowana wspólnie przez Stowarzyszenie KREWmaNIACY, Klub HDK PCK, oraz Szkolny Klub PCK, działający przy ZS.

Frekwencja przerosła najśmielsze oczekiwania organizatorów – zarejestrowało się łącznie 59 osób. Padł też kolejny lokalny rekord ilości oddanej krwi – zebrano aż 22,95 litra tego drogocennego płynu! Ze względu na liczbę krwiodawców akcja zakończyła się o dwie godziny później niż pierwotnie zakładano. Wzięli w niej udział nie tylko mieszkańcy Paczkowa i okolic, ale również Złotego Stoku i Pomianowa Dolnego.

W tym dniu nie tylko zbierano krew.  Stowarzyszenie KREWmaNIACY prowadziło również rejestrację potencjalnych dawców szpiku kostnego. Na apel odpowiedziały  22 osoby, które zasiliły tym samym zaszczytne grono  potencjalnych dawców szpiku.

Nie pozostaje nam nic innego jak w imieniu Organizatorów z całego serca podziękować wszystkim tym, którzy wzięli udział w akcji. Już teraz KREWmaNIACY zapraszają na kolejną, zaplanowaną na czerwiec zbiórkę, która tym razem odbędzie się w Kawiarni „Klubowa” w Złotym Stoku.

 

{gallery}krewmaniacy_03_2011:115:76:0:0{/gallery}

{loadposition adsense1}


Leave a Reply