Kolejne akty wandalizmu w centrum

0

Kolejne akty wandalizmu w centrum

Tydzień temu, w nocy z piątku na sobotę w centrum Paczkowa po raz kolejny doszło do bezsensownych aktów wandalizmu. Na ulicach Narutowicza i Kościelnej wybite zostały szyby w trzech sklepach. To już kolejne tego typu zdarzenie w ciągu ostatniego miesiąca.

Kolejne akty wandalizmu w centrumTydzień temu, w nocy z piątku na sobotę w centrum Paczkowa po raz kolejny doszło do bezsensownych aktów wandalizmu. Na ulicach Narutowicza i Kościelnej wybite zostały szyby w trzech sklepach. To już kolejne tego typu zdarzenie w ciągu ostatniego miesiąca.

Straty oszacowano na ponad tysiąc złotych. Policji udało się ustalić sprawcę dewastacji – okazał się nim 21-letni mieszkaniec Paczkowa. Mężczyźnie postawiony został zarzut zniszczenia mienia.

Do aktów wandalizmu w centrum miasta doszło także w ubiegłym miesiącu. W połowie maja wandale przez około godzinę krzyczeli, rozbijali butelki, rzucali koszami na śmieci, wywracali kwietniki, wyłamali znak drogowy, zrywali plakaty ze słupów ogłoszeniowych. Kilka dni później przy ul. Sikorskiego doszło również do usiłowania kradzieży dwóch samochodów. Sprawcy nie udało się ich odpalić pojazdów, ale wybite zostały szyby, ukradziono radia i zdewastowano wnętrza oraz elektrykę.

Aktualizacja: Jak poinformował nas rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Nysie, sprawcy majowego incydentu w centrum zostali ustaleni i prawdopodobnie poniosą konsekwencje popełnionych czynów.

 

{loadposition adsense1}

Leave a Reply