„Kolory Miasta” – ekologiczny spektakl w OKiR

0
Foto: materiały organizatora

Teatr Kultureska nauczy najmłodszych szacunku do przyrody.

 

[ads1]

 

Ośrodek Kultury i Rekreacji w Paczkowie zaprasza na ekologiczny spektakl dla dzieci pt. „Kolory Miasta” w wykonaniu Teatru Kultureska. Jak zapowiadają organizatorzy, przedstawienie wystawiane w ramach akcji Eko Raban to pełna magii, zwrotów akcji i dobrego humoru bajka, która poprzez zabawę uczy, jak ważna w życiu człowieka jest przyroda.

Bohaterami spektaklu są Jeżyk Jerzy i Zając Zuza, którzy znudzeni swoim bezproblemowym żywotem, postanawiają stać się bohaterami spektakularnie ciekawej historii. Przypadkowo trafiają do „Zaczarowanego Miasta”, w którym wszystko jest szare. Grasuje w nim złowroga Wrona, a nad miastem unosi się smog. Jeżyk i Zajączek muszą stanąć na straży czystej przyrody i przypomnieć mieszkańcom miasta, jak wiele barw ma natura. Postanawiają przywrócić miastu kolory i zdjąć z niego klątwę szarości.

Spektakl ma za zadanie kształtowanie wśród najmłodszych postawy pełnej szacunku wobec natury oraz zaznajomienie dzieci z pojęciem niskiej emisji, smogu i jego szkodliwości. Bohaterowie bajki przywrócą czystość i barwy miastu, przypominając dzieciom do jakich kolorów pojemników wyrzucamy konkretne śmieci.

– Poprzez emocje, animacje i piosenki, które są częścią interaktywnego spektaklu, dzieci nauczą się jak możemy „odczarować” nasze polskie miasta, by stały się ekologiczne i kolorowe. – czytamy w materiałach organizatorów. – Spektakl oparty jest na autorskim scenariuszu i bajkowej muzyce. Wszystkie piosenki są śpiewane przez aktorów na żywo i posiadają ekspresyjną choreografię. Spektakl opatrzony jest barwną scenografią i ręcznie robionymi kostiumami, a także wyjątkowymi efektami świetlnymi i efektami specjalnymi. Przez całe 60 minut bawi widzów – zarówno tych najmłodszych, jak i ich rodziców. Ponadto treści ekologiczne podane tu są w bardzo przystępny i ciekawy sposób. – zachwalają organizatorzy.

Spektakl odbędzie się w poniedziałek 24 kwietnia o godz. 10.00 w sali Ośrodka Kultury. Bilety w cenie 7 zł do nabycia w OKiR.

 

KOLORY MIASTA

Leave a Reply