Koncert na stulecie kościoła

0
Kościół pw. Św. Jerzego w Kamienicy (2010)

Już jutro, w ramach obchodów stulecia kościoła w Kamienicy, odbędzie się kolejny koncert festiwalu im. M. Brosiga.

Drugi w tym roku koncert XII Paczkowskiego Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej im. Moritza Brosiga odbędzie się 22 czerwca o godz 16:00 w kościele pw. Św. Jerzego w Kamienicy. Kolejna odsłona paczkowskiego festiwalu uświetni jutrzejsze obchody stulecia tamtejszej parafii.

W programie nastąpiła zmiana wykonawców: w miejsce Akademickiego Trio Perkusyjnego przed publicznością w Kamienicy zaprezentuje się Chór Capricolium.

Capricolium to licząca 50 chórzystów grupa powstała w 1996 roku przy Liceum Ogólnokształcącym w Głuchołazach. Na jej repertuar składają się utwory muzyki polskiej od renesansu do współczesności, a także utwory kompozytorów europejskich.

Chór ma na swoim koncie wiele sukcesów i wyróżnień, w tym złoty i srebrne kamertony na Ogólnopolskim Konkursie Chórów a Cappella w Bydgoszczy. Capricolium koncertował m.in. w Niemczech, Czechach, na Słowacji i we Francji. Może także poszczycić się nagraniem czterech profesjonalnych płyt oraz występami m.in. z Wiesławem Ochmanem, Bogusławem Kaczyńskim czy Dariuszem Stachurą.

Kolejne koncerty w ramach festiwalu im. M. Brosiga odbędą się: 20 lipca w kościele Matki Boskiej Szkaplerznej w Wilamowej, 24 sierpnia w kościele Matki Boskiej Nieustającej Pomocy w Paczkowie i 21 września w Ośrodku Kultury i Rekreacji w Paczkowie.

festiwal_brosiga_2014

Leave a Reply