Konkurs na zakończenie Roku Miłosza. [ZWYCIĘZCY WYŁONIENI!]

0

Konkurs na zakończenie Roku Miłosza. Nagrody czekają!Mijający właśnie rok 2011 obchodzony był w całym kraju jako rok Czesława Miłosza. W czerwcu minęła 100. rocznica urodzin polskiego noblisty. Na zakończenie obchodów Paczkow24.pl we współpracy z Instytutem Książki organizuje konkurs poświęcony życiu i twórczości poety. Do wygrania książki, koszulki i płyty DVD.

Konkurs na zakończenie Roku Miłosza

Mijający właśnie rok 2011 obchodzony był w całym kraju jako rok Czesława Miłosza. W czerwcu minęła 100. rocznica urodzin polskiego noblisty. Na zakończenie obchodów Paczkow24.pl we współpracy z Instytutem Książki organizuje konkurs poświęcony życiu i twórczości poety. Do wygrania książki, koszulki i płyty DVD.

Urodzony w Szetejniach, w sercu litewskiego matecznika, wygnany stamtąd przez tragiczne wydarzenia XX wieku, mieszkał kolejno w Warszawie, Krakowie, Paryżu, Stanach Zjednoczonych, by u kresu stulecia powrócić do Polski. Czesław Miłosz był nie tylko poetą, tłumaczem, czytanym na całym świecie eseistą, ale także niezwykle wnikliwym obserwatorem i świadkiem epoki.

Postać do dnia dzisiejszego w wielu środowiskach wzbudza skrajne emocje, a jego teksty bywają w różny sposób interpretowane. Jedni uwielbiają go za wspaniałe wiersze, inni nienawidzą za kontrowersyjne opinie i wypowiedzi. Mimo to Rok Miłosza został ustanowiony decyzją Sejmu RP przy poparciu wszystkich sił politycznych.

Miłosz365Nazwisko polskiego noblisty z 1980 roku jest powszechnie znane. Wiedza na temat jego twórczości jest jednak u większości z nas niewielka. Wraz z Instytutem Książki w Warszawie, który jest głównym koordynatorem obchodów Roku Miłosza, postanowiliśmy nakłonić Państwa do ponownego spotkania z jego dziełem, które (również poprzez liczne kontrowersje) nie od dziś pobudza do twórczej refleksji nad kondycją współczesnego świata. W związku z tym przygotowaliśmy konkurs, w którym mogą Państwo zdobyć jedną z sześciu nagród. Są wśród nich książki i zbiory wierszy, koszulki i płyty DVD.

Aby wziąć udział w naszej zabawie wystarczy przesłać odpowiedzi na zestaw zamieszczonych niżej pytań wraz z imieniem i  nazwiskiem na adres redakcja@paczkow24.pl. Na Państwa maile czekamy do 15 stycznia. Odpowiedzi na wszystkie pytania bez wiekszego trudu można odnaleźć w Internecie. Prosimy o niewpisywanie odpowiedzi na pytania w komentarzach.

Miłosz w Paczkowie - nagrody

 


PYTANIA KONKURSOWE

Regulamin konkursu 

 

 

AKTUALIZACJA

Dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu za licznie nadesłane zgłoszenia. Nagrody zostały rozlosowane pośród osób, które poprawnie odpowiedziały na wszystkie pytania konkursowe. Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i zachęcamy wszystkich Czytelników do udziału w kolejnych konkursach, które już niebawem pojawią się na naszej stronie. Tym razem nagrody wędrują do następujących osób:

Stefania Klocek – Cz. Miłosz “Zaczynając od moich ulic”, koszulka z logiem Roku Miłosza, film dokumentalny pt. “Spotkania z Czesławem Miłoszem” na płycie DVD,

Monika Kendik – Cz. Miłosz “Zaraz po wojnie”, koszulka z logiem Roku Miłosza, film dokumentalny pt. “Spotkania z Czesławem Miłoszem” na płycie DVD, 

Marlena Sołtys – Cz. Miłosz “Przekłady poetyckie”, koszulka z logiem Roku Miłosza, 

Katarzyna Dudek – Cz. Miłosz “Wiersze”, koszulka z logiem Roku Miłosza,

Marek Mucha – Cz. Miłosz “Wiersze”, koszulka z logiem Roku Miłosza,

Barbara Kurowska –  tomik wierszy “Druga przestrzeń”.

 

{loadposition adsense1}

Leave a Reply