Kresowiacy upamiętnią rocznicę ukraińskich mordów

Obchody 71. rocznicy Rzezi Wołyńskiej, 2014 r. Foto: archiwum

Towarzystwo Miłośników Lwowa i Kresów Południowo-Wschodnich zaprasza na mszę w 74. rocznicę ludobójstwa dokonanego na Polakach przez OUN-UPA.

[ads1]

Paczkowski Klub Towarzystwa Miłośników Lwowa i Kresów Południowo-Wschodnich zaprasza do udziału we mszy świętej w 74. Rocznicę ludobójstwa dokonanego na Polakach przez OUN-UPA na Kresach Południowo-Wschodnich.

Msza w intencji pomordowanych odbędzie się w najbliższą niedzielę 9 lipca o godz. 12.00 w kościele pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Paczkowie.

Paczkowski Klub Miłośników Lwowa i Kresów Południowo-Wschodnich zawiązał się w 2013 r. Siedzibą stowarzyszenia jest Biblioteka Publiczna w Paczkowie, gdzie w każdy pierwszy czwartek miesiąca odbywają się spotkania Kresowiaków i sympatyków Kresów Wschodnich RP. Do głównych celów statutowych działalności Towarzystwa należą m.in. propagowanie wiedzy o Lwowie i południowej części dawnych Kresów Wschodnich II RP, pielęgnowanie dorobku historycznego tych ziem, zrzeszanie osób, którym bliskie jest ich dziedzictwo historyczne i kulturowe oraz utrzymywanie kontaktów z Polakami oraz polskimi organizacjami działającymi na Kresach.

[box type=”info” ]

Rocznica rzezi Wołynia jest obchodzona 11 lipca na pamiątkę największego jednorazowego aktu ludobójstwa dokonanego przez Ukraińców z UPA i OUN na Polakach. W sumie w latach 1942 – 1945 na terenach dawnych województw wołyńskiego, tarnopolskiego, stanisławowskiego, lwowskiego oraz Polesia ukraińscy nacjonaliści wymordowali ok. 100 tys. Polaków w tym tysiące kobiet, dzieci i starców.

[/box]

4 KOMENTARZE

 1. Z wielką niecierpliwością czekam na wystapienie najskuteczniejszego w powojennym Paczkowie burmistrza, ktory zapoczatkowal tyle projektow w naszej gminie, ze trudno to objąć rozumem. Z utęsknieniem będę czekać na przemówienie bo mam nadzieje, ze w trakcie uroczystości po mszy św. wystapienie takie nastąpi. Z resztą o wszystkich projektach i pomysłach wcielonych w życie mówił Pan naczelnik we wczorajszej porannej audycji Radia Nysa FM. Polecam posłuchać bo dzięki takim ludziom jak on ta gmina podniesie się z kolan.
  PS. BUAHAHAHAHAHAHHAAHAH

 2. To jest burmistrz wszechmogący. Tyle projektów, tyle funduszy zdobył,tak wspaniale dogaduje się z seniorami. A jak pięknie potrafi opowiadać bajki. Andersen to pikuś przy naszym burmistrzu. Szkoda tylko, że tak naprawdę nie szanuje ludzi i ma ich za nic. Może niech się pochwali jak rozstrzygnięto konkurs na dyrektora PSP 3 i o ile podniesie nam czynsze….
  I gratulacje za pomysł na kopiec, cud architektury krajobrazu?

  • oj tak kopiec to naprawdę tylko PAN Burmistrz mógł zaprojektować a jeśli chodzi o szacunek do ludzi to mu podziękujemy za rok

   • Nie wszystko się podoba w działaniach władzy gminnej.I słusznie. No cóż cała władza w jednym ręku to na pewno nie demokracja.
    A do tego brak cierpliwości i komentarze nie na miejscu pod adresem władz państwa że niby to nie obchodzą tej rocznicy w niedzielę..Dzisiaj 11 VII były godne uroczystości państwowe w dniu uchwalonym przez Sejm.!

Leave a Reply