Kresowy koncert kapeli ze Lwowa

0

Kresowy koncert kapeli ze Lwowa

W marcu w sali paczkowskiego Ośrodka Kultury i Rekreacji wystąpi kapela-kabaret „Lwowska Fala”.

Kresowy koncert kapeli ze LwowaW marcu w sali paczkowskiego Ośrodka Kultury i Rekreacji wystąpi kapela-kabaret „Lwowska Fala”.

Grupa powstała trzynaście lat temu we Lwowie. Założycielem, kierownikiem i solistą zespołu jest Edward Sosulski. Większości wykonywanych przez kapelę przedwojennych piosenek lwowskich towarzyszą potańcówki w stylu walca i sztajerka w wykonaniu solistów kapeli. Podczas koncertu usłyszymy takie instrumenty jak akordeon, pianino, guzikówka, gitara, bandżo, tamburyno, bęben, kontrabas, skrzypce i klarnet.

W 2001 r. grupa przygrywała zespołowi pieśni i tańca „Weseli Lwowiacy” podczas występu przed Ojcem Świętym Janem Pawłem II podczas jego spotkania z młodzieżą we Lwowie. W 2002 r. „Lwowska Fala” zdobyła puchar Prezesa Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Ratowania Folkloru Miejskiego za najlepsze wykonanie pieśni i melodii lwowskich, a trzy lata później została wyróżniona nagrodą dyrektora TVP2 podczas festiwalu w Mrągowie.

Koncert odbędzie się 11 marca o godz. 17.00. Oprócz części muzycznej przewidziany jest poczęstunek. Bilety w cenie 15 zł można nabywać już od jutra w biurze Ośrodka Kultury w godz. 10.00-17.00.

 

 

{loadposition adsense1}

Leave a Reply