Krewmaniacy obchodzą roczek!

0

Krewmaniacy obchodzą roczek!

Mija rok od rozpoczęcia działalności Stowarzyszenia Krewmaniacy. Ostatnie 12 miesięcy to szereg zbiórek krwi i akcji charytatywnych, w których mieliśmy okazję uczestniczyć dzięki ogromnemu zaangażowaniu grupy zapaleńców.

Krewmaniacy obchodzą roczek!Mija rok od rozpoczęcia działalności Stowarzyszenia Krewmaniacy. Ostatnie 12 miesięcy to szereg zbiórek krwi i akcji charytatywnych, w których mieliśmy okazję uczestniczyć dzięki ogromnemu zaangażowaniu grupy zapaleńców.

Ubiegły rok wiele nas nauczył, wiele przeżyliśmy i na pewno zapamiętamy te chwile na bardzo długo. – mówi Marcin Śpiewak, prezes kamienickiego stowarzyszenia. –Był to rok w którym uczyliśmy się jak pomagać, pomagaliśmy i zapoznawaliśmy się z pracą na rzecz społeczeństwa. – dodaje.

Podczas kilkunastu zbiórek krwi, które organizowali w Paczkowie, Złotym Stoku i Ząbkowicach Śląskich udało się zebrać blisko 80 litrów krwi, a ponad 90 osób zarejestrowało się w bazie Dawców Szpiku Kostnego. Krewmaniacy zarazili też mieszkańców zbieraniem nakrętek, dzięki którym wsparto budowę Kliniki „Przylądek Nadziei” kwotą ponad 5 tys zł.

Nie zapominając o najmłodszych, zorganizowali także piknik z okazji Dnia Dziecka dla podopiecznych Domu Dziecka w Jasienicy Górnej oraz Świetlicy Środowiskowej w Złotym Stoku oraz charytatywny festyn w Kamienicy, z którego dochód przeznaczyli na pomoc w leczeniu chorego kolegi. Na terenie Powiatu Ząbkowickiego zorganizowali z kolei zbiórkę publiczną na rzecz chorej na nowotwór złośliwy Izy. Również tym razem akcja zakończyła się sukcesem i Krewmaniacy przekazali ponad 4 tys. zł na wykupienie niezbędnych lekarstw.

Stowarzyszenie przeprowadziło także szereg akcji edukacyjnych i prozdrowotnych. Ze środków otrzymanych na promocję zdrowia przeprowadzili szkolenia z pierwszej pomocy, w których udział wzięło prawie pięćdziesięcioro młodych ludzi. Odwiedzili także ok. 30 festynów, pikników i zabaw na których przebadali poziom cukru we krwi oraz ciśnienie ponad 400 osób. Na sam koniec pierwszego roku działalności stowarzyszenia zorganizowali także zabawę charytatywną w Kamienicy.

Praca Krewmaniaków została nagrodzona podziękowaniami m.in od „Fundacji na Ratunek”, Burmistrza Ząbkowic Śląskich oraz Jurka Owsiaka, założyciela Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Wszystko to, co udało się zrobić, nie byłoby możliwe dzięki naszym sponsorom, patronom medialnym i wielu wielu osobom, których nie sposób teraz wymienić, a możemy im jedynie z całego serca podziękować. Dziękujemy i zapraszamy na kolejny rok z Krewmaniakami. – podsumowuje Marcin Śpiewak.

Nam nie pozostaje nic innego jak pogratulować wszystkim członkom stowarzyszenia dotychczasowego zaangażowania i z okazji rocznicy działalności życzyć wielu sukcesów, dalszego zapału i chęci do pracy na rzecz lokalnej społeczności. Sto lat! :)

 

{loadposition adsense1}

Leave a Reply