KREWmaNIACY szkolą najmłodszych

0

Szkolenie z udzielania pierwszej pomocyStowarzyszenie KREWmaNIACY przystąpiło do realizacji szkoleń dla dzieci i młodzieży z serii „Jak udzielić pierwszej pomocy”.

Szkolenie z udzielania pierwszej pomocyStowarzyszenie KREWmaNIACY przystąpiło do realizacji szkoleń dla dzieci i młodzieży z serii „Jak udzielić pierwszej pomocy”.

Pierwsze z pięciu planowanych spotkań dotyczących udzielania pomocy przedmedycznej odbyło się w Wiejskim Domu Kultury w Kamienicy. Finansowane ze środków budżetu gminy szkolenie jest organizowane w ramach zadania publicznego, którego organizatorem są Krewmaniacy.

Celem szkoleń jest  uświadomienie dzieci i młodzieży jak ważne jest prawidłowe zareagowanie w momencie kiedy znajdziemy się w trudnej sytuacji zagrożenia życia lub zdrowia drugiej osoby.

Ćwiczenia pozwalają poznać techniki udzielania pierwszej pomocy w różnych sytuacjach. Każdy z uczestników uczy się podstawowych zachowań począwszy od opatrzenia rany, ułożenia poszkodowanego, wezwania pomocy, a skończywszy na ćwiczeniach z resuscytacji krążeniowo-oddechowej wykonywanych na fantomie.

Udział w szkoleniu wzięło 16 osób. Po jego zakończeniu na dzieciaki czekał słodki poczęstunek. Kolejne spotkanie odbędzie się w najbliższą sobotę 30 lipca o godz. 17.00 w Wiejskim Domu Ludowym w Kozielnie.

 

{loadposition adsense1}

Leave a Reply