KREWmaNIACY znowu w akcji

0

Stowarzyszenie KREWmaNIACY

Stowarzyszenie KREWmaNIACY wspólnie z paczkowskim Klubem Honorowych Dawców Krwi PCK, Szkolnym Kołem PCK działającym w Zespole Szkół w Paczkowie oraz Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Opolu zapraszają na kolejną zbiórkę krwi. Szczegóły w rozwinięciu.

Stowarzyszenie KREWmaNIACY

Stowarzyszenie KREWmaNIACY wspólnie z paczkowskim Klubem Honorowych Dawców Krwi PCK, Szkolnym Kołem PCK działającym w Zespole Szkół oraz Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Opolu zapraszają na kolejną zbiórkę krwi.

Akcja poboru zostanie przeprowadzona w czwartek 24 marca w budynku Zespołu Szkół przy ul.Kołłątaja w godz. 9:00 – 12:00.

Zbiórce towarzyszyć będzie rejestracja potencjalnych dawców szpiku kostnego. Jak podkreślają organizatorzy, należy pamiętać, iż rejestracja nie oznacza automatycznej zgody na pobranie komórek macierzystych, a jedynie przebadanie DNA oraz wpis do bazy dawców Fundacji DKMS. W chwili znalezienia odpowiedniego dawcy, osoba taka jest informowana i dopiero wówczas podejmuje ostateczną decyzję co do ewentualnego oddania szpiku kostnego dla potrzebującego.

Proces rejestracji polega na wypełnieniu krótkiego formularza oraz pobraniu materiału genetycznego z jamy ustnej. Po przebadaniu DNA, potencjalny dawca dostaje potwierdzenie wpisu do bazy DKMS w postaci karty. Organizatorzy deklarują, że podczas akcji chetnie odpowiedzą na wszystkie pytania i rozwieją wszelkie wątpliwości zainteresowanych.

 

{loadposition adsense1}

Leave a Reply