Spod trzech paczkowskich szkół wyruszy jutro Orszak Trzech Króli. Kacper, Melchior i Baltazar poprowadzą paczkowian pod kościół, gdzie czekać ma m.in. żywa szopka.

Już jutro ulicami 752 miejscowości w Polsce przejdzie 11. Orszak Trzech Króli. Uroczysty pochód po raz pierwszy odbędzie się także w naszym mieście.

Poszczególni królowie wyruszą ze swoimi orszakami o 13.30 z trzech miejsc: orszak zielony spod Szkoły Podstawowej nr 2 przy ul. Wojska Polskiego, niebieski – spod Szkoły Podstawowej nr 3 przy ul. 1 Maja,  a orszak czerwony spod Zespołu Szkół przy ul. Kołłątaja.

Orszak zielony prowadzony przez króla Melchiora reprezentować będzie Azję, orszak niebieski z królem Baltazarem na czele Afrykę, a czerwony z królem Kacprem, Europę.

Wszystkie trzy Orszaki spotykają się pod Kościołem Matki Boskiej Nieustającej Pomocy przy ul. Staszica. Z tego miejsca wspólnie przejdą ulicą Emilii Plater, przez Rynek pod Kościół pw. św. Jana Ewangelisty, gdzie przy żywej szopce odbędzie się wspólne kolędowanie.

Organizatorzy zachęcają, by rodzice przebrali swoje dzieci w stroje aniołków, pasterzy, królów oraz innych postaci z jasełek.

 

12 KOMENTARZE

 1. Paczkowska dziatwa bez specjalnych zabiegów kostiumowych i charakteryzatorskich może z powodzeniem robić za aniołki. Z pastuszkami już gorzej, ale może jakieś upaprane obornikiem obuwie wystarczy. A dzieci nieco starsza, to paniska pełną gębą, więc obsadę władców też mamy załatwioną.

 2. Pan Burmistrz otoczył się partią Nowoczesna , , a może niedługo będzie w tej totalnej partii , zaprosił ostatnio Pana Wacha i Millera , ( jak widać na ostatnich zdjęciach ) , a PiS śpi ! Gdzie Wy ogóle jesteście ? Czy naprawdę istniejecie , czy pochowaliście głowy w piasek ? Nie ma ogłoszeń o naboru członków , ilu właściwie Was jest ?

     • Alien, przyjmujac poziom twojego dowcipu, to nalezy stwierdzic, ze kazdy osiol swoim czlonkiem sie chwali, pawian zreszta tez……
      „okruszek” to pewnie z francuskiego ale z niemickiego to juz srodek (tylko to t) a w innych jezykach moze znaczyc zupelnie cos iinnego….

  • patriota pisowski hahadwie sprzecznosci,patriota bo beneficjent a pisowski bo koryto ,orszak w wykonaniu pisowskim juz byl w pelerynach szli czyzby ktos mnie widzial czy pamiec zawodzi.ten pisowski klam okaze swoj ogrom jak juz ich na dobre pogoni sie z publicznego zycia,juz wkrotce tik tak

 3. Zajmijcie się zabezpieczeniem materialnym obywateli , a nie głupotami sprzed 2000 tysięcy lat , to co było minęło trzeba patrzeć przed siebie , a nie za siebie .Bo przyszłość naszego kraju wcale nie wygląda wesoło żeby nie powiedzieć fatalnie.

Leave a Reply