Kronika policyjna: wypadek na obwodnicy

0
Wczoraj w godzinach wieczornych, przy zjeździe z obwodnicy obok Fabryki Ceramiki Budowlanej Jopek doszło do groźnie wyglądającego wypadku samochodowego. Jadące od strony Nysy volvo zahaczyło o wysepkę po czym wpadło do rowu.  Na szczęścicie nikt nie doznał poważniejszych obrażeń ciała. Uszkodzeniu uległa między innymi bateria słoneczna zasilająca znak świetlny. W aucie znajdowały się najprawdopodobniej 3 osoby. Dwie z nich utrzymują, że kierowca zbiegł z miejsca wypadku.

Przypominamy, że na polskich drogach trwa policyjna akcja Znicz. Podczas akcji policjanci kontrolować będą m.in. trzeźwość kierowców, prędkość oraz stan techniczny pojazdów. Funkcjonariusze apelują o rozwagę i ostrożność. W ubiegłym roku, w dniach 31.10 – 02.11 na polskich drogach doszło do 384 wypadków drogowych, w których zginęło 40 osób, a 480 zostało rannych.

Na kierowców czekają także zmiany dotyczące parkingów. Przy ulicy Zawadzkiego, na całej długości cmentarza, wprowadzony został zakaz parkowania. W zamian za to tymczasowe parkingi zaaranżowano przy Gminnym Centrum Sportu i Rekreacji oraz na placu w okolicach ulic Chrobrego i Sobieskiego. Samochody zostawiać będzie można także obok Szkoły Podstawowej nr 2 przy ulicy Wojska Polskiego i na terenie dawnej stacji benzynowej. Policja prosi, by w samochodach nie pozostawiać wartościowych przedmiotów.

Leave a Reply