Kult portretów – wystawa w Domu Plastyka

0

The Cult of Portraits - Kasia MularOgnisko Artystyczne w Paczkowie zaprasza na wystawę The Cult of Portraits Kasi Mular. Wernisaż wystawy odbędzie się 15 stycznia 2010 o godzinie 17.00 w Domu Plastyka.

Katarzyna Mular jest absolwentką Instytutu Sztuki Uniwersytetu Opolskiego. Zajmuje się grafiką komputerową, animacją oraz designem. Bliskie są jej także eksperymenty interdyscyplinarne. Swoje prace prezentowała na wystawach indywidualnych i zbiorowych, głównie w rodzinnym Opolu. Współpracuje z innymi artystami i projektantami. Chętnie podejmuje działania z zakresu edukacji artystycznej i promocji kultury.

W jej dotychczasowej twórczości szczególne miejsce zajmuje postać ludzka, sylwetka, portret – realizacje mają graficzny charakter i są oparte na wizerunkach, które modyfikuje i umieszcza w nowej rzeczywistości graficznej. Czasem przewrotnie używa sylwetki do tworzenia „żywych” ornamentów lub łączy postać ze strukturami komponowanymi z różnych elementów, przedmiotów i form dekoracyjnych. Podejmowane tematy realizuje równolegle w grafikach i animacjach, używając języka współczesnego projektowania graficznego, swobodnie bawiąc się konwencją i formą.

W rozwinięciu kilka przykładów twórczości opolskiej artystki.

{loadposition adsense1}.

Źródło: GSW Opole

{loadposition adsense1}.

Leave a Reply