Kup bajkę, wesprzyj Dom Dziecka

0

Studenci dla Dzieci

W grudniu informowaliśmy, że grupa studentów PWSZ w Nysie zamierza nagrać audiobooka z bajką dla dzieci, a dochód z jego sprzedaży przeznaczyć na rzecz podopiecznych Domu Dziecka w Paczkowie. Plany żaków doczekały się już realizacji i audioksiążkę (a właściwie dwie) od niedawna można nabyć na stronie internetowej akcji.

Studenci dla DzieciW grudniu informowaliśmy, że grupa studentów PWSZ w Nysie zamierza nagrać audiobooka z bajką dla dzieci, a dochód z jego sprzedaży przeznaczyć na rzecz podopiecznych Domu Dziecka w Paczkowie. Plany żaków doczekały się już realizacji i audioksiążkę (a właściwie dwie) od niedawna można nabyć na stronie internetowej akcji.

{loadposition adsense1}

Pomysłodawcą projektu jest paczkowianin Bartosz Metner, nasz redakcyjny informatyk i student pierwszego roku Bezpieczeństwa Wewnętrznego PWSZ w Nysie. To on wpadł na pomysł nagrania bajki dla dzieci i namówił do współpracy innych. 

Początkowo studenci planowali nagrać jedną bajkę, jednak ostatecznie udało im się zrealizować dwie audioksiążki:  ”Kto się czubi ten się lubi” oraz “Czerwony Kapturek”. Autorem pierwszej z nich jest Marta Metner – siostra pomysłodawcy przedsięwzięcia. Całkowity dochód ze sprzedaży plików zostanie przeznaczony na podopiecznych paczkowskiego Domu Dziecka.

Aby dokonać zakupu wystarczy wejść na stronę www.studencidladzieci.pl, wybrać zakładkę “Audiobook” i postępować zgodnie z instrukcjami. Płatności można dokonać poprzez serwis SMS. Koszt wysłania wiadomości to zaledwie 2 zł+VAT (2,46zł brutto).

Tuż przed Świętami, studenci zaangażowani w realizację nagrania osobiście odwiedzili Dom Dziecka i dostarczyli jego podopiecznym płytę z audiobookami oraz słodkości zasponsorowane przez Cukry Nyskie. Inicjatorzy akcji zapowiadają, że to jednak nie koniec niespodzianek dla paczkowskiej placówki. Kolejna wizyta studentów została już zapowiedziana na luty.

{gallery}studenci_dla_dzieci_nagranie:149:112:0:0{/gallery}

W nagraniach wystąpili: Aleksander Kubiniec, Aleksandra Kuć, Bartosz Metner, Beata Modzelewska, Ewelina Pietraszko, Kaja Leszczyńska, Marek Pałgan, Natalia Hawryluk, Natalia Myjak, Paulina Muszyńska, Paweł Łukasiewicz, Tomek Marczak, Wojtek Procner. Muzyka i realizacja: Rafał Staliś


Leave a Reply