„ŁAPA” szuka domu dla psiaków porzuconych w Kamienicy

0
Domu potrzebuje 7 szczeniąt. Foto: ŁAPA Nyskie Pogotowie Opiekuńczo - Adopcyjne dla Zwierząt

Nyskie Pogotowie Opiekuńczo – Adopcyjne dla Zwierząt poszukuje domu dla siedmiu szczeniaków porzuconych na terenie gminy.

 

[ads1]

 

“Kolejna psia tragedia!” – alarmuje ŁAPA – Nyskie Pogotowie Opiekuńczo – Adopcyjne dla Zwierząt. W Kamienicy jakiś czas temu ktoś wyrzucił z samochodu suczkę. Okoliczni mieszkańcy ją dokarmiali, jednak przerażone zwierzę nie dawało się do siebie zbliżyć. – informuje na swoich stronach stowarzyszenie.

– Kilka dni temu dostaliśmy zgłoszenie, że suczka się oszczeniła, jest agresywna nie pozwala się zbliżyć do siebie i szczeniaków. Dzisiaj pojechałyśmy sprawdzić sytuację. – relacjonują wolontariuszki. – Suka oszczeniła się na polu, w norze. Tak naprawdę nie jest agresywna tylko bardzo skrzywdzona i przerażona. Po krótkiej chwili udało nam się przełamać jej strach i pozwoliła zbliżyć się do siebie i swoich dzieci. Urodziła 7 szczeniaków. Maluchy na pierwszy rzut oka mają 6-7 tygodni. Boją się człowieka, lecz są bardzo ciekawskie i dają się dotknąć. – czytamy.

Stowarzyszenie apeluje o wsparcie i zapewnienie domów tymczasowych dla szczeniaków i suczki (razem lub osobno). – Bardzo prosimy o pomoc! Musimy je stamtąd zabrać. Na tą chwilę zostawiliśmy im koce, miskę z wodą, będziemy dowozić jedzenie. Jednak to nie jest miejsce dla nich! – czytamy na stronie ŁAPY.
– Suczka tak dużo przeszła, jest wychudzona i zmęczona. Pokażmy jej, że człowiek też może być dobry. – apelują wolontariuszki. Osoby mogące pomóc proszone są o kontakt pod numerem 785 318 191.

Leave a Reply