Na cokole ustawionym w Rynku pojawiła się makieta paczkowskiej starówki.

Od kilku dni na Rynku można podziwiać makietę zabytkowego centrum Paczkowa.

Odlany z brązu obiekt ma umożliwiać zapoznanie się z układem przestrzennym miasta. Dzieło liczy sobie 125 cm średnicy, a jego autorem jest rzeźbiarz Janusz Furmanek.

Powstanie miniatury miasta poprzedziło wykonanie gipsowego modelu, który został stworzony na podstawie współczesnych map oraz osobistych pomiarów, rysunków i fotografii autora. Praca rzeźbiarza trwała łącznie ok. 3 miesięcy.

Obiekt powstał w ramach projektu „Paczków i Javornik. Dwa miasta, jedna historia”.

 

8 KOMENTARZE

  1. Makieta stanęła ale po co skoro rynek to jeden wielki parking stworzony przez naszego burmistrza jak on sobie wyobraża wycieczkę przechadzącą wokół wszędzie obecnych samochodów policji nie ma jeden wielki bałagan szkoda było robić naszego pięknego rynku wszędzie bród z kapiacych samochodów człowiek nie czuję się bezpiecznie chodząc po chodniku kierowcy jeżdżą gdzie chcą bo policja daje ciche przyzwolenie dopuki nie stanie się tragedia

    • Myślę że jeszcze trochę ,a pod kołami znajdzie się któryś z tych dzieciaków,które jeżdżą na hulajnogach . Rynek to nie plac zabaw , gdzie są ich rodzice ??

  2. Przecież teraz miejsce do parkowania jest ograniczone , i jest znak gdzie wolno parkować, więc pytam , gdzie są kary i mandaty za złe parkowanie ????? Był by ład , skład i porządek .

    • Rynek to strefa zamieszkania i zgodnie z kodeksem drogowym parkować można tylko w wyznaczonych miejscach a te znaki informujące o zakazie parkowania powinny zniknąć i po sprawie

Leave a Reply