Paczkowski zakład gospodarzem międzynarodowych warsztatów odzieżowych

Międzynarodowe warsztaty odzieżowe w Paczkowie

W najbliższy poniedziałek do naszego miasta zawita grupa uczniów z Rumunii, którzy odbywają staże w ramach unijnego projektu edukacyjnego. Podczas dwutygodniowych warsztatów uczestnicy szkolenia poszerzą wiedzę teoretyczną i praktyczną z zakresu projektowania, konstrukcji i szycia odzieży.

Międzynarodowe warsztaty odzieżowe w PaczkowieW najbliższy poniedziałek do naszego miasta zawita grupa uczniów z Rumunii, którzy odbywają staże w ramach unijnego projektu edukacyjnego. Podczas dwutygodniowych warsztatów uczestnicy szkolenia poszerzą wiedzę teoretyczną i praktyczną z zakresu projektowania, konstrukcji i szycia odzieży.

Paczkowskie warsztaty są częścią projektu realizowanego w ramach współpracy międzynarodowej między Polską a Rumunią. Inicjatorami przedsięwzięcia są firmy FOSO Fashion Diamonds Discovery oraz CORPO – warszawskie przedsiębiorstwo, zajmujące się projektowaniem i produkcją odzieży korporacyjnej, które ma swój zakład produkcyjny m.in. w naszym mieście przy ul. Staszica.

W Paczkowie wiedzę od specjalistów z branży odzieżowej przyswajać będzie grupa z Vaslui – 70-tysięcznego miasta we wschodniej Rumunii.

W założeniu pomysłodawców i organizatorów projekt, którego paczkowskie warsztaty są tylko jednym z elementów, ma być krokiem w kierunku odbudowy szkolnictwa odzieżowego w Polsce – również poprzez współpracę międzynarodową. Jego uczestnicy, zarówno z Polski, jak i zza granicy, biorą udział w szeregu szkoleń, podczas których nabędą umiejętności z zakresu m.in. zastosowania skanera 3D do pomiaru parametrów sylwetki, użycia oprogramowania do komputerowego projektowania odzieży, czy organizacji profesjonalnych pokazów mody.

Paczkowskie warsztaty potrwają do 8 czerwca. Więcej informacji na temat projektu można znaleźć na stronie www.edu.corpo.pl.

foto: edu.corpo.pl

 

{loadposition adsense1}

 

Leave a Reply