Mieszkańcy Javornika solidaryzują się z Polakami

0

Dzisiaj około godz. 13 w Paczkowie gościli przedstawiciele czeskiego Javornika, solidaryzujący się z pogrążonym w żałobie Narodem Polskim. Aby uczcić pamięć tragicznie zmarłych, zastępca burmistrza naszego sąsiedzkiego miasta Petr Mimra, w obecności ks. Edwarda Henne, złożył kwiaty przy tablicy pamiątkowej kościoła parafialnego pw. św. Jana Ewangelisty. Pan burmistrz złożył również kondolencje wszystkim mieszkańcom Paczkowa.

W imieniu mieszkańców Gminy i naszym własnym pragniemy serdecznie podziękować naszym czeskim przyjaciołom za ten piękny gest solidarności!

 

Poniżej zamieszczamy fragment artykuł, który ukaże się w jutrzejszym wydaniu Jesenickich Novin.

 

Jesenickie Noviny:

Każdym z nas wstrząsnęła smutna wiadomość o losie przedstawicieli władz polskich. Nasi sąsiedzi płaczą. Flagi w połowie masztów, msze żałobne i kwiaty w kościele. W niedzielne południe w Polsce zadzwoniły dzwony, a życie zatrzymało się na kilka minut.

Paczków – smutek obywateli sąsiedniego miasta  podziela również Javornik. W niedzielę około południa kondolencje przyjechał złożyć wiceburmistrz Petr Mimra. (…)

Radni nie byli dostępni, więc wiązanka żałobna z oddaniem, pośpiesznie przygotowana przez Panią Danę Robotkovou, została złożona z udziałem księdza Edwarda Henne, proboszcza parafii. W najbliższą środę w kościele miała się odbyć msza w intencji ofiar sprzed 70 lat, ale teraz będzie poświęcona także ofiarom obecnej tragedii.

Leave a Reply