Mikołaj dla biblioteki

3
Foto: FreeImages.com/EmZed

Na twoich półkach zalegają zbędne książki? Nie masz co z nimi zrobić? Podaruj je bibliotece!

Z inicjatywy sołtysa wsi Dziewiętlice, tamtejsze sołectwo organizuje zbiórkę książek dla wiejskiej wypożyczalni. – Na domowych półkach zalega wiele nieczytanych lub już przeczytanych książek, które nie są potrzebne ich właścicielom. – mówi Marian Nawrocki, sołtys Dziewiętlic. – Tymczasem biblioteki w małych miejscowościach ciągle zmagają się z problemem niedoboru nowych tytułów – cały czas obracają tymi samymi woluminami i tak naprawdę ludzie niedługo nie będą mieli co czytać. Dlatego też chciałbym zaapelować o wsparcie naszej biblioteki. – dodaje.

Jak zapowiada sołtys, jeśli akcja spotka się z dużym odzewem, część książek na pewno zostanie przekazana innym placówkom.

Książki można przynosić do 4 grudnia do Salonu Fryzjerskiego Pawła Jaglarza w Paczkowie, Rynek 44 (dawny Salon Fryzjerski Pani Kozłowskiej) oraz do kawiarni „Czarna Kawka” przy ul. Wojska Polskiego 15, a także do Domu Kultury w Dziewiętlicach. Wszelkie informacje można uzyskac pod numerem telefonu: 533 969 969.

Finał akcji odbędzie się 4 grudnia w Domu Kultury w Dziewiętlicach. Serdecznie zachęcamy do wzięcia udziału w tym przedsięwzięciu. Patronem medialnym akcji „Mikołaj dla biblioteki” jest Paczkow24.pl.

3 KOMENTARZE

  1. Witam, serdecznie.
    Szanowni Państwo,
    Mamy już pierwsze książki bardzo serdecznie dziękuję i zapraszam do właczenia się w akcję ” Mikołaj dla biblioteki”. Przyjmujemy każda książke nie tylko nową ale także i starą.
    Pozdrawiam
    Marian Nawrocki

Leave a Reply