Mikołajki z teatrem w OKiR [wideo]

1
“Przygody świnki w krainie Niemusiów, czyli świat do góry nogami”. Foto: TeatRegeneracja

Ośrodek Kultury zaprasza na dwa mikołajkowe przedstawienia teatralne dla przedszkolaków i uczniów szkół podstawowych.

 

[ads1]

 

Mikołajki już tuż tuż. Swoją ofertę dla najmłodszych z tej okazji przygotował m.in. paczkowski Ośrodek Kultury. 6 grudnia w OKiR odbędą się dwa przedstawienia teatralne dla najmłodszych w wykonaniu nyskiej grupy TeatRegeneracja.

Pierwsze z nich: “Przygody świnki w krainie Niemusiów, czyli świat do góry nogami”, to propozycja dla dzieci w wieku przedszkolnym. Spektakl opowiada historię małej Świnki Paulinki, która sprzeciwia się wszelkim nakazom i obowiązkom, jest nieposłuszna i sprawia trudności wychowawcze. Pewnego dnia zupełnie przypadkowo trafia do Krainy Niemusiów. Organizatorzy zapewniają, że “Przygody świnki…” to pouczająca teatralna opowieść, pełna efektów świetlnych i dźwiękowych, z autorskimi piosenkami. Początek spektaklu o godz. 9.00. 

O godz. 11.00 rozpocznie się z kolei przedstawienie dla uczniów szkół podstawowych. “Chłopak w koronie” – bo taki jest jego tytuł, opowiada o chłopcu pogrążonym w wirtualnym świecie do tego stopnia, iż świat zewnętrzny zaczyna być dla niego coraz bardziej obcy. Oskar jest buntowniczym, zamkniętym w sobie młodzieńcem. Widz ma szansę poznać jego prawdziwe oblicze, dopiero kiedy bohater trafia w pewne wyjątkowe miejsce. Organizatorzy zapewniają, że spektakl będzie wspólną teatralną podróżą, w czasie której młodzi widzowie będą mogli się utożsamić z wydarzeniami oglądanymi na scenie. Wstęp na każde z przedstawień: 7 zł.

Zdjęcia i wideo: TeatRegeneracja

1 KOMENTARZ

Leave a Reply