Mniej dzieci w paczkowskim Domu Dziecka

0

Dom Dziecka w PaczkowieJuż wkrótce zmniejszy się znacznie liczba wychowanków paczkowskiego Domu Dziecka. Wszystko za sprawą wymogów standaryzacji, które placówki wychowawcze będą musiały spełnić wraz z początkiem nowego roku. Dotyczą one m.in. ilości miejsca dla każdego dziecka. Zgodnie z przepisami, w Paczkowie będzie mogło przebywać najwyżej 30 dzieci – na chwilę obecną jest ich aż 52.

Wymóg, o którym mowa zostanie spełniony najprawdopodobniej już 1 stycznia 2011 r., bowiem w Jasienicy Górnej w gminie Otmuchów właśnie kończy się adaptacja na nową siedzibę Domu Dziecka dawnego budynku Straży Granicznej. Wraz z oddaniem do użytku wspomnianego obiektu, paczkowski ośrodek opuszczą wszyscy wychowankowie w wieku do 13 lat, a tym samym w naszym mieście pozostaną jedynie starsze dzieci i młodzież.

W efekcie wprowadzonych zmian powiat nyski dysponować będzie w sumie 72 miejscami w placówkach wychowawczych dla dzieci , w tym 30 w Paczkowie, 28 w Jasienicy oraz 14 w pogotowiu opiekuńczym w Nysie.

{loadposition adsense1}

Leave a Reply