Młodzi piłkarze z PSP Kamienica w czołówce województwa

0

Drużyna Piłki Halowej PSP Kamienica

Spory sukces odnotowała szkolna drużyna piłkarzy halowych ze Szkoły Podstawowej w Kamienicy. Reprezentacja jednej z najmniejszych szkół publicznych w regionie, w pięknym stylu przebrnęła przez sito eliminacji i zajęła II miejsce w półfinale Mistrzostw Województwa, co oznacza, że plasuje się w okolicy V-VI pozycji na Opolszczyźnie.

Drużyna z Kamienicy w składzie: Grzegorz Korociński, Michał Sypek, Jakub Sypek, Krzysztof Szymyślik, Fabian Rus, Dawid Gąsiorek, Adrian Gąsiorek, Dominik Mokrzycki i Karol Wiśniewski, pod wodzą pana Zbigniewa Drobnego w rozgrywkach gminnych okazała się bezkonkurencyjna.

W rozegranym 27 listopada półfinale powiatowym w Pakosławicach, chłopcy odnieśli zwycięstwa nad drużynami z Kałkowa, Nysy i Prusinowic. W finale w Korfantowie (4 grudnia) pokonali drużynę Zespołu Szkół Sportowych z Nysy, ponownie zespół z Kałkowa i gospodarzy z SP Korfantów.

Jako najlepsza drużyna w Powiecie Nyskim awansowali do półfinału wojewódzkiego rozgrywanego w Kluczborku. Po zwycięstwach nad zespołami ze Strzelec Opolskich (2:1) oraz Bąkowic (6:1) przyszedł czas na decydujący pojedynek z PSP2 z Kluczborka. Po objęciu prowadzenia w pierwszej połowie, druga odsłona przyniosła bramkę wyrównującą. Taki rezultat dawał Kamienicy awans do najlepszej czwórki Opolszczyzny. Niestety chwila nieuwagi na 10 sekund przed końcem meczu przyniosła drugą bramkę i awans dla gospodarzy.

Pozostał niedosyt i sportowa złość, jednak młodzi kamieniczanie dzięki ogromnej woli walki mimo wszystko odnieśli imponujący sukces zważywszy na możliwości niewielkiej szkoły. Nie pozostaje nic innego jak pogratulować młodym piłkarzom i życzyć im kolejnych sportowych osiągnięć.

foto: GCSiR

 

{loadposition adsense1}

Leave a Reply