Most w Kamienicy do rozbiórki. Trzymiesięczne utrudnienia

0

W miniony czwartek w związku z remontem zamknięty został most nad rzeką Biała Woda w Kamienicy. Przeprawę czeka niemal całkowita rozbiórka i odbudowa. Kierowcy muszą uzbroić się w sporą cierpliwość, bo utrudnienia potrwają do końca lipca.

W związku z fatalnym stanem technicznym przeprawy, Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad zdecydowała się na gruntowany remont mostu, z którym będzie wiązać się jego niemal całkowita rozbiórka. W związku z tym nie będzie możliwości naprzemiennego zamykania poszczególnych pasów ruchu.

Modernizacja obejmie przebudowę przyczółków, wzmocnienie głównej płyty, regulację brzegów, umocnienie skarp nasypu kostką brukową, remont chodników, wymianę balustrad oraz nawierzchni asfaltowej na całej długości mostu. Koszt remontu przeprawy to ponad 600 tys. zł, a wykona go wyłoniona w drodze przetargu firma z Myślenic.

Wyznaczony przez GDDKiA objazd do centrum Kamienicy prowadzi przez paczkowską obwodnicę i wjazd do wsi od strony Złotego Stoku. Do Kamienicy można się także dostać przez Gościce. Istnieje także możliwość skorzystania z gruntowej drogi, która biegnie obok boiska sportowego i łączy wieś z obwodnicą – należy przy tym jednak pamiętać, że skrót ten wiąże się z koniecznością pokonania odcinka znajdującego się w bardzo kiepskim stanie technicznym.

Leave a Reply