Nareszcie!

0

Efekt działania paczkowskich wandali

Jeszcze kilka dni temu zamiast napisu „Paczków”, wjeżdżających do naszego miasta od strony Nysy witały zamalowane sprayem, zupełnie nieczytelne tablice. Wszystko to za sprawą lipcowej „akcji” wandala, który w podobny sposób przyozdobił mur Szkoły Podstawowej nr 2. O jego poczynaniach przeczytać było można m.in. na stronie internetowej Urzędu Miasta. Autor tekstu, ubolewał nad tym, jak bardzo ucierpiała przez to zdarzenie estetyka skrzyżowania ulic Kopernika, Wojska Polskiego i Zawadzkiego. W rozmowie z NTO sugerował również, że Paczków pójdzie za wzorem Otmuchowa,  gdzie burmistrz wyznaczył nagrodę za wskazanie sprawców podpaleń kubłów na śmieci. Niestety nikt tego nie zrobił, sprawcy nie poznaliśmy, a znaki od lipca, niemal do końca listopada już na wjeździe budowały negatywny wizerunek „Polskie Carcassonne”.

Władze Paczkowa, tłumaczyły się, że nie mogą w sprawie tablic zrobić nic, bo nie są one własnością gminy. Do tej pory jednak nie pomalowały muru, który należy przecież do szkoły podlegającej Gminie Paczków. Co zrobiono w tej sprawie? Wydaje się, że niewiele, skoro na wymianę znaków trzeba było czekać niemal pół roku.

Po wystosowanym przez Paczków24.pl i Artura Rolkę, pisemnym wniosku do Zarządu Dróg Wojewódzkich, tablice zostały w końcu wymienione. Pozostaje tylko pytanie jak długo jeszcze będziemy czekać na pomalowanie szkolnego muru…

{loadposition adsense1}

Leave a Reply