Niemal 40 rodzin czeka na nasze wsparcie

0

Paczkowska drużyna Szlachetnej Paczki apeluje: niemal 40 rodzin potrzebuje wsparcia. Wybierz jedną z nich i pomóż jej godnie spędzić święta.

Szlachetna Paczka uruchomiła dziś na swojej stronie internetowej bazę zawierającą opisy rodzin znajdujących się w trudnej sytuacji. Każdą z nich odwiedzili wolontariusze. Pytali je o ich potrzeby i o marzenia. To czy się spełnią, zależy od darczyńców, czyli… każdego z nas. By sprawić, że święta będą w tym roku piękne dla wszystkich, wystarczy wejść na stronę i wybrać rodzinę, dla której przygotujemy pomoc.

Główną ideą projektu Szlachetna Paczka jest niesienie mądrej pomocy, która nie uzależnia, a staje się impulsem do zmiany. Odwiedzone wcześniej przez wolontariuszy, zweryfikowane i zankietowane rodziny otrzymują konkretną, odpowiadającą ich potrzebom pomoc.

W tej chwili w bazie znajduje się 26 rodzin z terenu Gminy Paczków, a kolejne są dodawane przez wolontariuszy. Łącznie ma ich być ok. 40. Aby wziąć udział w Szlachetnej Paczce i wesprzeć jedną z paczkowskich rodzin, które znalazły się w potrzebie wystarczy wejść na stronę www.szlachetnapaczka.pl, kliknąć “Wybierz rodzinę”, zaznaczyć na mapie województwo opolskie, a następnie wybrać Paczków.

Na stronie znajdziemy opisy rodzin – na ich podstawie należy dokonać wyboru tej, dla której zechcemy przygotować pomoc. Przed dokonaniem wyboru warto dokładnie zapoznać się z listą potrzeb, klikając “Więcej o tej rodzinie”. Jeśli potrzeby przerastają nasze możliwości warto pomyśleć nad możliwością zorganizowania paczki wspólnie z rodziną czy znajomymi z pracy.

Przygotowane paczki wolontariusze przekażą rodzinom podczas Finału Szlachetnej Paczki, w dniach 8-9 grudnia. Podobnie jak poprzednio, lokalny magazyn akcji mieścić się  będzie w Gminnym Centrum Sportu i Rekreacji w Paczkowie.

Leave a Reply