Nieuczciwa opiekunka [aktualizacja]

Policjanci z Paczkowa zatrzymali 51-letnią kobietę, która wypłacała pieniądze z konta swojego podopiecznego.

W sobotę 25 stycznia paczkowscy policjanci zostali powiadomieni o kradzieży portfela z dokumentami, kartą bankomatową i kodem PIN. Jak ustalili śledczy nieznany wówczas sprawca, przy użyciu skradzionej karty, wybrał z konta pokrzywdzonego 68-latka pieniądze. Mężczyzna zablokował skradzioną kartę, a sprawę zgłosił Policji.

Już dzień po zgłoszeniu policjanci ustalili, że sprawczynią kradzieży portfela oraz włamania się na konto jest 51-letnia kobieta opiekująca się mężczyzną. Policjanci ustalili również, że kobieta dzień po dniu wypłacała z konta pokrzywdzonego pieniądze: pierwszego dnia 1 000 zł, następnego kolejny 1 000 zł. Kiedy po raz trzeci usiłowała wybrać pieniądze zablokowana karta pozostała w bankomacie. Funkcjonariusze przeszukali mieszkanie 51-latki, gdzie znaleźli portfel mężczyzny. Skradzione mienie przekazali właścicielowi. Dowody uzyskane w sprawie pozwoliły policjantom na przedstawienie kobiecie zarzutów, do których się przyznała.

Za kradzież, kradzież z włamaniem na konto bankowe oraz posługiwania się cudzym dokumentem czyniąc go bezużytecznym, grozi kara pozbawienia wolności do 10 lat.

Aktualizacja:
W odpowiedzi na pytania informujemy, iż osoba zatrzymana przez policję w związku z opisanym zdarzeniem w żaden sposób nie była związana z Ośrodkiem Pomocy Społecznej.

14 KOMENTARZE

  1. dobry przyklad na to ze PIN to sie w glowie pamieta a nie razem z karta nosi w portfelu…. a co do samej kobitki to zal mi jej nie bedzie dla przykladu maximum kary …….i juz…..

Leave a Reply