Noc w Muzeum Gazownictwa

Noc w Muzeum Gazownictwa w 2014 r. Foto: Muzeum Gazownictwa

Muzeum Gazownictwa po raz piąty zaprasza na nocne zwiedzanie. Ma być wesoło, muzycznie, ale i poważnie. Na początek zwiedzanie „w stylu retro”.

Co roku w Noc Muzeów instytucje muzealne przeżywają prawdziwe oblężenie. W Polsce to swoiste święto kultury odbywa się w majowy weekend, w okolicy 18 maja – w dniu tym od 1977 roku obchodzimy bowiem Międzynarodowy Dzień Muzeów. Nocnemu zwiedzaniu muzeów, galerii i innych instytucji związanych z kulturą najczęściej towarzyszą specjalne wydarzenia, na które wstęp  jest zazwyczaj bezpłatny. Nie inaczej będzie w Paczkowie.

W tegorocznej edycji imprezy po raz piąty udział weźmie, pozostające własnością Polskiej Spółki Gazownictwa, paczkowskie Muzeum przy ul. Pocztowej, które w piątek 15 maja zaprasza na nocną podróż po swych obiektach pełnych niepowtarzalnych zabytków techniki. Organizatorzy zapowiadają, że będzie wesoło, muzycznie, ale i poważnie.

Otwarcie Nocy Muzeów rozpocznie zaplanowane na godz. 19.00 zwiedzanie w stylu retro. Historię gazu, przez pryzmat zwykłej rodziny, poznamy dzięki sekcji teatralnej działającej przy OKiR, która wystąpi z przedstawieniem pt. „Z życia rodziny Kwiatkowskich”. Aktorom towarzyszyć będą soliści Studia Piosenki Voices. Dodatkową atrakcją wieczoru będzie koncert Big Bandu z Ośrodka Kultury o godz. 20.30. Organizatorzy zapraszają do wspólnego zwiedzania w godz. 19.00 – 23.00. Wstęp wolny.

plakat_noc_muzeow_2015

Leave a Reply