Nocna i świąteczna opieka medyczna na razie bez zmian

0

Uwaga pacjenci. Zmiany w opiece świątecznej i nocnej

Od 1 stycznia opieka medyczna dla mieszkańców powiatu nocami i w święta miała być świadczona przez Zakład Usług Medycznych przy ul. Chodowieckiego w Nysie, a nie tak jak dotychczas przez przychodnię “Rondo”. Na razie wszystko zostanie jednak po staremu.

Uwaga pacjenci. Zmiany w opiece świątecznej i nocnej

Od 1 stycznia opieka medyczna dla mieszkańców powiatu nocami i w święta miała być świadczona przez Zakład Usług Medycznych przy ul. Chodowieckiego w Nysie, a nie tak jak dotychczas przez przychodnię “Rondo”. Na razie wszystko zostanie jednak po staremu.

{loadposition adsense1}

Niedawno Narodowy Fundusz Zdrowia informował, że wraz z Nowym Rokiem pacjenci korzystający z opieki medycznej po godzinie 18, w soboty, dni wolne od pracy, niedziele lub w święta powinni zgłaszać się do Zakładu Usług Medycznych przy ulicy Chodowieckiego 9 w Nysie, który wygrał przetarg na świadczenie takich usług.

31 grudnia NFZ podpisał jednak aneks do kontraktu na kolejne trzy miesiące z NZOZ Optima, który do tej pory świadczył usługi w przychodni „Rondo” przy ul. Kolejowej. Przychodnia będzie świadczyć nocną i świąteczną opiekę medyczną do końca marca.

O tym, kto będzie świadczył usługi po 31 marca zdecyduje kolejny przetarg, który ma zostać rozpisany już wkrótce.  Zwycięzca pierwszego – Zakład Usług Medycznych przy ul. Chodowieckiego odmówił podpisania umowy. Jak tłumaczą przedstawiciele placówki, mimo wygranej w konkursie i gotowości do świadczenia usług, przychodnia nie mogła podpisać umowy z Funduszem, a wszystko przez odwołanie, które złożyła Optima, która również startowała w przetargu. Zdaniem prawników ZUM podpisanie umowy w momencie trwania procedury odwoławczej byłoby niezgodne z prawem.

foto: sxc.hu, by Kurhan


Leave a Reply