Nowy dyrektor OKiR wybrany!

0
Ośrodek Kultury i Rekreacji w Paczkowie ma nowego dyrektora! Mimo, że nie uzyskaliśmy jeszcze oficjalnego potwierdzenia z ratusza, dowiedzieliśmy się, że nowym dyrektorem OKiR został kandydat, któremu od początku gorąco kibicowaliśmy – opiekun młodzieży działającej w stowarzyszeniu Alterna, pan Andrzej Kłoczko. Nowy szef paczkowskiej kultury obejmie stanowisko po odwołanym we wrześniu Henryku Romańczyku. Do czasu mianowania dyrektora jego obowiązki pełni pani Renata Tokarczyk.

Kandydaci na stanowisko dyrektora Ośrodka Kultury mogli składać dokumenty do 20 listopada, a Komisja miała 14 dni na wyłonienie zwycięzcy. Niestety nie wiemy jeszcze ile osób zgłosiło swoje kandydatury i kto był rywalem pana Andrzeja – także w tej sprawie czekamy na odpowiedź z ratusza. Od kandydatów wymagane było między innymi wyższe wykształcenie – najlepiej o kierunku kulturalno-oświatowym, pięcioletni staż pracy oraz znajomość problematyki związanej z funkcjonowaniem instytucji kultury i zagadnień branży kulturalnej. Kandydaci musieli także przedstawić pisemne opracowanie koncepcji i programu działania OKiR z uwzględnieniem gospodarki finansowej jednostki oraz koncepcji współpracy ze środowiskami twórczymi.

Ufamy, że oprócz wymaganych kryteriów kwalifikacyjnych na wybór dokonany przez Komisję Konkursową miały wpływ także Państwa komentarze do artykułów poświęconych Domowi Kultury. To pozwala wierzyć, że Paczkow24 zaczyna spełniać cel, jaki postawiliśmy sobie na początku i staje się powoli miejscem dyskusji na temat problemów gminy, które sprawia, że władze zaczynają w końcu liczyć się z opinią jej mieszkańców.

Jakie są plany nowego dyrektora? Jak widzi przyszłość Dni Paczkowa? Już wkrótce uzyskamy odpowiedzi na te i inne pytania, bowiem pan Andrzej zgodził się udzielić nam wywiadu, który w najbliższych dniach opublikujemy na naszych łamach.

Leave a Reply