Oddaj krew – uratuj życie

0

W czwartek 12 listopada, w ramach projektu Krew daje życie odbędzie się kolejna zbiórka krwi organizowana przez KrewniacyClub 111 w Kamienicy. Projekt jest częścią kampanii społecznej KREWNIACY. Chętnych do udziału w akcji organizatorzy zapraszają do budynku Domu Kultury w Kamienicy, w godzinach 9:00–12:00.  Poboru krwi dokonają specjaliści z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Opolu. Wszyscy dawcy wezmą udział w losowaniu 6 laptopów. Szczegółowe informacje na stronie www.krewniacy.pl oraz www.krewniacy.kamienicanyska.info.

Od początku swojego istnienia, czyli od  maja 2007 roku, KrewniacyClub 111 w Kamienicy przeprowadził już 6 podobnych akcji, podczas których zebrano łącznie ponad 70 litrów krwi.
KrewniacyClub to program Europejskiej Fundacji Honorowego Dawcy Krwi zrzeszający ludzi dobrej woli pragnących aktywnie działać na rzecz drugiego człowieka. Fundacja koncentruje się przede wszystkim na działaniach na rzecz Honorowego Krwiodawstwa, m.in. poprzez akcje edukacyjne oraz organizację zbiórek krwi w terenie. W całej Polce działa obecnie 26 tego typu klubów; warto dodać, że kamienicki jest jedynym istniejącym na Opolszczyźnie.

Leave a Reply