Oddaj krew, wymyśl hasło, wygraj wycieczkę do Włoch

MPPW środę 18 lipca na Rynku w Paczkowie Stowarzyszenie KREWmaNIACY, Paczkowski Klub Honorowych Dawców Krwi oraz Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiorecznictwa w Opolu organizują akcję poboru krwi. Zbiórka odbędzie się w nowiutkim Mobilnym Punkcie Poboru, który po raz pierwszy odwiedzi nasze miasto.

MPP

W środę 18 lipca na Rynku w Paczkowie Stowarzyszenie KREWmaNIACY, Paczkowski Klub Honorowych Dawców Krwi oraz Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiorecznictwa w Opolu organizują akcję poboru krwi. Zbiórka odbędzie się w nowiutkim Mobilnym Punkcie Poboru, który po raz pierwszy odwiedzi nasze miasto.

Mobilny Punkt Poboru Krwi to nowoczesna jednostka posiadająca stanowisko do rejestracji, gabinet lekarski, 4 fotele do poboru, lodówkę, agregat prądotwórczy, sieć komputerową, sprzęt audiowizualny oraz klimatyzację.

Rozwiązania zastosowane w autobusie RCKiK pozwalają na pracę nawet w ekstremalnych warunkach terenowych, z jednoczesnym zagwarantowaniem dawcom komfortowych warunków przy oddawaniu krwi. A tej ciągle brakuje – zapotrzebowanie na niezastąpione lekarstwo jakim jest krew wzrasta szczególnie w okresie trwania wakacji. Musimy sobie uświadomić, że każdy z nas może jej potrzebować. A co stanie się w sytuacji kiedy jej dla nas zabraknie? Taki czarny scenariusz nie musi się realizować – wystarczy regularnie uczestniczyć w akcjach poboru. Oddając krew  ratujesz życie i zdrowie drugiego człowieka!

Wśród osób które oddadzą  krew co pół godziny  losowane będą przenośne pamięci (pendrive) od Stowarzyszenia KREWmaNIACY. Ponadto RCKiK w Opolu organizuje konkurs na najlepsze hasło promujące honorowe krwiodawstwo. Nagrody są niezwykle cenne, więc warto nad nim pomysleć – do wygrania 7-dniowa dwuosobowa wycieczka  objazdowa do Włoch, karta stałego wstępu do Juraparku  w Krasiejowie, 50 %  zniżki na dwuosobową wycieczką  Włoskie EKSPRESSO (regulamin konkursu znajduje się na stronie RCKiK Opole). Ponadto każdy krwiodawca otrzyma bezpłatnie KARTĘ IDENTYFIKACYJNĄ GRUPY KRWI.

Uwaga !!!
Organizatorzy akcji proszą o zabranie ze sobą dowodów osobistych. Każdy krwiodawca otrzyma zwolnienie lekarskie oraz posiłek regeneracyjny.

foto: nck.gov.pl

RCKiK Opole

 

{loadposition adsense1}

Leave a Reply