Ogień na campingu [ZDJĘCIA]

3

Pożar na terenie należącego do Gminy dawnego campingu „Irys” w Paczkowie. Spłonął budynek jadalni.

Do pożaru doszło w minioną środę 11 czerwca na terenie dawnego ośrodka wypoczynkowego „Irys” położonego w lasku za Domem Działkowca.

Strażacy odebrali zgłoszenie o pojawieniu się ognia około godz. 16.20. Po przybyciu na miejsce okazało się, że niemal 70% ponad trzystumetrowego budynku jadalni jest już objęte ogniem.

Udział w akcji gaśniczej brały cztery zastępy straży pożarnej – dwa z JRG w Paczkowie oraz dwa z OSP Kamienica. Działania straży pożarnej trwały ponad dwie godziny. Strażacy w aparatach tlenowych sprawdzali m.in. czy wewnątrz budynku nie znajdowały się żadne osoby. Na szczęście w wyniku pożaru nikt nie ucierpiał.

Jak poinformował nas oficer prasowy nyskiej straży pożarnej, na skutek pożaru budynek został mocno uszkodzony i najprawdopodobniej nie będzie nadawał się do dalszego użytku. Przyczyna pożaru na tą chwilę nie została ustalona. Jak podała straż pożarna, straty oszacowano wstępnie na 80 tys. zł.

Ośrodek Wypoczynkowy „Irys” jest własnością Gminy Paczków. Od zeszłego roku władze miasta próbują go sprzedać. Pierwszy przetarg na niemal półtorahektarową nieruchomość odbył się w listopadzie 2013 r. Cena wywoławcza wynosiła wówczas 240 tys. zł. – nie znalazł się jednak żaden chętny do jej zakupu. Do nieruchomości przynależy m.in. budynek świetlicy, jadalnia, pawilon sanitarny oraz 19 domków campingowych. Większość budynków znajduje się w fatalnym stanie technicznym, a stopień ich zużycia jest oceniany na 90%.

3 KOMENTARZE

  1. przy następnej większej wodzie na rzece budynek sanitarny [kibel] widać już fundamenty leci do rzeki ostatnio cała skarpa się osunęła do rzeki fajnie to wygląda od strony działek na cisieckiej polecam………………………

Leave a Reply