Wiemy jakie projekty zwyciężyły w tegorocznej odsłonie budżetu obywatelskiego.

Zakończyło się liczenie i weryfikacja głosów w tegorocznym głosowaniu nad budżetem obywatelskim Gminy Paczków. Mieszkańcy decydowali, na jakie zadania zostaną przeznaczone środki finansowe pochodzące z budżetu Gminy Paczków w wysokości 50 000 zł dla obszaru miasta Paczków oraz 50 000 zł dla obszaru sołectw.

W głosowaniu wzięło udział 3752 mieszkańców, z czego ważnych głosów oddano 3623. W Paczkowie zwyciężył projekt pn. „Modernizacja placu zabaw dla dzieci przy ul. Staszica w Paczkowie”, który już na starcie był zwycięski ze względu na brak konkurencji w obszarze „Miasto”. Oddano na niego 141 głosów.

W kategorii „Sołectwa” udział wzięło 5 projektów, a wygrał projekt pn. „Zakup wiaty drewnianej na placu przy Świetlicy Wiejskiej i OSP w Wilamowej. Wyłożenie kostki brukowej pod istniejącą wiatą i przy Świetlicy Wiejskiej i OSP w Wilamowej”, który uzyskał 1073 głosy.

To już piąta edycja budżetu obywatelskiego w Gminie Paczków. Rozwiązanie, w którym to mieszkańcy decydują na co przeznaczyć określone środki przyjęto w 2014 r. na wniosek klubu radnych „Horyzont”.

2 KOMENTARZE

  1. Wychowałem sie na tym placu.
    Stała tam kiedys hustawka, tzw „decha”, kto pamieta?
    Najbardziej ekstremalnym doswiadczeniem było hustanie do odbicia:)

    Ech, piekne czasy

Leave a Reply