OKiR ogłasza nabór do orkiestry dętej

1
Paczkowska Orkiestra Dęta. Foto: OKiR Paczków

Ośrodek Kultury poszukuje chętnych do gry w orkiestrze dętej.

[ads1]

Ośrodek Kultury i Rekreacji ogłosił nabór do Paczkowskiej Orkiestry Dętej. Poszukiwane są m.in. osoby grające na flecie, klarnecie, saksofonie czy trąbce.

OKiR namawia także do zgłoszenia się osoby, które dopiero chciałyby rozpocząć swoją przygodę z instrumentami dętymi. – Nie potrafisz grać? Spokojnie, nauczymy Cię! Za darmo! – zachęcają plakaty.

Bezpłatną, indywidualną naukę prowadzi instruktor Łukasz Przepióra, a zajęcia odbywają się w poniedziałki i wtorki w Domu Plastyka. Organizatorzy gwarantują także nieodpłatne korzystanie z instrumentów muzycznych. Zapisy oraz więcej informacji w biurze Ośrodka Kultury.

Paczkowska Orkiestra Dęta powstała w 2012r. z inicjatywy dyrektora Ośrodka Kultury Andrzeja Kłoczko. Swoje umiejętności zaprezentowała podczas różnego rodzaju imprez i uroczystości organizowanych w naszym mieście. Repertuar jaki prezentuje zespół składa się z kanonu muzyki rozrywkowej, filmowej, jazzowej, klasycznej, a także marszów, utworów okolicznościowych oraz patriotycznych. Dzięki pozyskaniu środków z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich 2007-2013, Ośrodek Kultury i Rekreacji w Paczkowie zrealizował projekt pn. „Kultywowanie Tradycji Muzycznych poprzez Reaktywację Paczkowskiej Orkiestry Dętej – zakup instrumentów, akcesoriów muzycznych i strojów galowych”. Jak czytamy na stronie OKiR, zakupiony sprzęt umożliwił poszerzenie składu, posłużył nauce gry i kształceniu słuchu, a stroje galowe podniosły estetykę i ujednoliciły wygląd muzyków.

1 KOMENTARZ

Leave a Reply