Teatr im. Jana Kochanowskiego rusza w trasę po województwie. Jeszcze w tym miesiącu opolscy artyści wystąpią m.in. w Paczkowie.

Teatr im. Kochanowskiego rusza w region. Już od kwietnia opolscy artyści zapraszają na pokazy w ośrodkach kultury w całym województwie opolskim. Aktorzy Kochanowskiego pojawią w Krapkowicach, Kędzierzynie-Koźlu, Ozimku, Strzelcach Opolskich, Głuchołazach oraz w Paczkowie.

W naszym mieście wystawiona zostanie sztuka pt. „Przyszedł mężczyzna do kobiety”. Spektakl odbędzie się w niedzielę 28 kwietnia o godzinie 18:00 w sali paczkowskiego Ośrodka Kultury i Rekreacji.

Przedstawienie jest kameralną komedią na aktorski duet. Dina i Wiktor, bohaterowie sztuki, to para doświadczonych przez życie ludzi, którzy żyją resztką nadziei na odnalezienie namiastki prawdziwego uczucia. Mają podobne pragnienia, wierzą w możliwość przełamania złej passy i rozpoczęcia nowego życia.

Pomimo dokładnie zaaranżowanego spotkania zapoznawczego, para poznaje się w niezbyt sprzyjających okolicznościach. On przychodzi za wcześnie zastając ją w szlafroku, nieuczesaną, bez makijażu. Ona bez chwili zastanowienia wyprasza go ganiąc za niepunktualność, brak ogłady i wypomina mu wszelkie defekty.

Mimo to oboje, zafascynowani i zauroczeni sobą, deklarują gotowość porozumienia się. To nadzieja sprawia, że postanawiają dać sobie szansę, choć muszą dokonać wyboru pomiędzy dalekim od doskonałości partnerem, a samotnością. Czy ledwo co rozpoczęty ich związek przetrwa?

Bilety w cenie 29 zł (normalny) i 24 zł (ulgowy) do nabycia w biurze OKiR.

OPIEKA REŻYSERSKA:
Arkadiusz Buszko

TŁUMACZENIE:
Andrzej Wanat

REALIZACJA I WYKONANIE:
Beata Wnęk-Malec
Leszek Malec

OBSADA:
Beata Wnęk-Malec – Dina
Leszek Malec – Wiktor

INSPICJENT:
Adam Szostok

CZAS TRWANIA:
75 min (bez przerwy)

Foto: Teatr im. Jana Kochanowskiego w Opolu

Leave a Reply