To już kolejna kadencja, kiedy w Radzie Powiatu zasiądzie zaledwie jedna osoba z naszej gminy.

Były burmistrz Bogdan Wyczałkowski jedynym kandydatem z Paczkowa, który zasiądzie w Radzie Powiatu Nyskiego w kadencji 2018-2023. Wicelider listy komitetu Kordiana Kolbiarza zdobył 687 głosów.

Pozostali kandydaci z okręgu nr 3 obejmującego gminy Otmuchów i Paczków, którzy będą nas reprezentować to Czesław Biłobran (PSL), Teresa Nosal (Koalicja Obywatelska), Zbigniew Karnaś (Prawo i Sprawiedliwość) oraz Piotr Woźniak (Razem dla Powiatu 2018).

Kto będzie rządził powiatem? Dotychczasowa koalicja PO-PSL-SLD uzyskała łącznie 11 mandatów – wszystko wskazuje jednak na to, że zarząd utworzą wspólnie Prawo i Sprawiedliwość, które uzyskało aż 8 miejsc w radzie wraz z KWW Kordiana Kolbiarza oraz Forum Samorządowym, które zdobyły po 3 mandaty.

16 KOMENTARZE

  1. Niestety zbyt duża liczba marnych kandydatów do Rady Powiatu z Gminy Paczków spowodowała rozbicie głosów i w konsekwencji jeden mandat. Po raz kolejny przegraliśmy z Otmuchowem. Zamiast wystawić pięć mocnych nazwisk z Naszej Gminy i na nich głosować to nie spełnione ambicje naszych kandydatów spowodowały to, że przez 5 kolejnych lat to Otmuchów dalej będzie o krok przed Paczkowem. Brawo liderzy Otmuchowa i Brawo mieszkańcy, którzy świadomie głosowali na swoich kandydatów. Tymczasem gratuluję panu Wyczałkowskiemu i liczę na to, że będzie godnie reprezentować naszą gminę.

  2. Czemu Paczków biedny bo GŁUPI !!!! jak możecie głosować na Biłobran ludzie czy wy nie umiecie czytać mieli iść NASI LUDZIE a tłuki z Paczkowa głosują na Biłobran nie rozumiem. Jesteście skazani na porażkę.Wieczór wyborczy wygrał Rolka, a wybory OTMUCHÓW.

  3. Wstyd,żeby w Paczkowie nie było lepszego(ych) kandydatów!? Taki reprezentant, to tylko obciach dla Paczkowian i gminy,lepiej,żeby w ogóle nas nie reprezentował. Niczego dobrego nie zrobił dla Paczkowa do tej pory i niczego więcej nie zrobi. Co najwyżej wstyd dla wszystkich,zwłaszcza , dla tych,którzy głosowali na niego.

  4. Dlatego jest źle bo te same osoby siedzą na stołkach ludziom głupoty wciskają a sami patrzą ażeby nachapac kasy tacy niby dobrzy myślał by kto ze tymi machlojkami daleko zajada i tak wszystko wyjdzie lepiej trzymać się od nich z daleka

Leave a Reply