Paczków w TVP Opole

0

Zrujnowane kamienice w Rynku - PaczkówW związku ze zbliżającymi się wyborami samorządowymi, codziennie od poniedziałku do soboty, TVP Opole w swoim programie informacyjnym prezentuje krótkie materiały poświęcone kolejnym gminom województwa opolskiego. Pod koniec października reporterzy zagościli z kamerą także w naszym mieście.

Jaki obraz Paczkowa wyłania się po obejrzeniu wyemitowanego w ubiegłym tygodniu programu? Co tu dużo mówić – tragiczny, ale niestety prawdziwy. Co piąty mieszkaniec pozostaje bez pracy, młodzi opuszczają gminę w poszukiwaniu lepszego życia w dużych miastach lub za granicą, a miejskie zabytki są w opłakanym stanie.

Do tego gmina jest daleka od pełnego skanalizowania i nie posiada absolutnie żadnych terenów pod inwestycje. Ogólnie rzecz biorąc, jak powiedział w reportażu jeden z rozmówców: „jest bardzo niedobrze”.

Znamienne, że odpowiednia wiadomość o programie nie pojawiła się na urzędowej stronie internetowej, na której zwykle do tej pory z entuzjazmem informowano o wszelkich kręconych w Paczkowie reportażach i audycjach. Widać przedstawiony w telewizji obraz miasta nie zgadza się z tym, do którego przekonuje nas aktualna ekipa rządząca. Zresztą, obejrzyjcie Państwo sami. KLIKNIJ

 

{loadposition adsense1}


Leave a Reply