Paczków zniknął pod śniegiem

Atak zimy w maju!Prognozy pogody wprawdzie przewidywały niskie, jak na tę porę roku, temperatury i opady deszczu, ale tego chyba nikt się nie spodziewał: Paczków, podobnie jak niemal cały Dolny Śląsk i Opolszczyzna dosłownie zniknął pod śniegiem!

{gallery}atak_zimy:200:150:1:0{/gallery}

Prognozy pogody wprawdzie przewidywały niskie, jak na tę porę roku, temperatury i opady deszczu, ale tego chyba nikt się nie spodziewał: Paczków, podobnie jak niemal cały Dolny Śląsk i Opolszczyzna dosłownie zniknął pod śniegiem!

Od wczoraj, pogoda z niemalże wakacyjnej zmieniła się w iście zimową. Temperatura oscyluje wokół 2 stopni Celsjusza, a na ziemi leży już kilkucentymetrowa warstwa śniegu, który wciąż nie przestaje padać.

Rolnicy obawiają się, że intensywne opady mogą zniszczyć kwitnące już rzepaki. Na drogach zalega śliskie błoto, utrudniające życie kierowcom. W tej sytuacji trudno jednak wymagać, by drogowcy byli przygotowani. Jak donoszą nasi Czytelnicy, na skrzyżowaniu przy stacji benzynowej Orlen doszło do stłuczki z udziałem kilku samochodów.

Pod ciężarem mokrego śniegu łamią się także gałęzie drzew. Pełne ręce roboty ma straż pożarna, która stara się na bieżąco usuwać je z jezdni. Apelujemy do mieszkańców, by ze względu na spadające konary nie wchodzili do parków.

Jak informuje biuro prognoz Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu, śnieg na Opolszczyźnie będzie padać do godz. 16-18. Wieczorem w jego miejsce może pojawić się deszcz. Według synoptyków w nocy temperatura spadnie nawet do -3 C.

 

 

{gallery}atak_zimy:115:86:0:0{/gallery}

{loadposition adsense1}

Leave a Reply