Paczkowianki zwyciężczyniami finału wojewódzkiego Kinder+Sport!

Paczkowianki zwyciężczyniami finału wojewódzkiego Kinder+SportW minioną sobotę w Gminnym Centrum Sportu i Rekreacji odbyły się zawody w minisiatkówce dziewcząt o Puchar Kinder+Sport. Po turniejach półfinałowych chłopców (30 marca) i dziewcząt (14 kwietnia), tym razem paczkowska hala gościła najlepsze drużyny naszego województwa w turnieju finałowym.

W minioną sobotę w Gminnym Centrum Sportu i Rekreacji odbyły się zawody w minisiatkówce dziewcząt o Puchar Kinder+Sport. Po turniejach półfinałowych chłopców (30 marca) i dziewcząt (14 kwietnia), tym razem paczkowska hala gościła najlepsze drużyny naszego województwa w turnieju finałowym.

Turniej Mini Piłki Siatkowej Kinder+ Sport, to ogólnopolskie rozgrywki organizowane przez firmę Ferrero i Polski Związek Piłki Siatkowej, w których mogą wziąć udział chłopcy i dziewczęta klas IV, V i VI szkół podstawowych. W kilku etapach rywalizacji, na zmniejszonym boisku, mniejszą piłką i z dostosowanymi przepisami biorą udział drużyny w trzech kategoriach wiekowych, aż do wyłonienia zwycięzców w Wielkim Finale w Zabrzu. Zgodnie z regulaminem, siatkarki klas czwartych grały parami, klasy piąte trójkami, natomiast klasy szóste w zespołach czteroosobowych.

Do Paczkowa przyjechały ekipy ze znanych siatkarskich ośrodków jak Kędzierzyn-Koźle, Opole, Kluczbork czy Nysa. Poza nimi były też drużyny z Domaszowic, Komprachcic i Ujazdu.

Ogromny sukces w tym doborowym towarzystwie osiągnęły uczennice Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3, reprezentujące Klub Sportowy “Sparta” w Paczkowie. W silnie obsadzonej kategorii klas czwartych awansowały z fazy grupowej, a następnie pokonały zespoły z Nysy i z Opola. W ten sposób podopieczne pana Radosława Cyglera wygrały cały finałowy turniej wojewódzki i awansowały do ogólnopolskich zawodów w Zabrzu. Zwycięska drużyna grała w składzie: Paulina Kosiba, Gabriela Żyrek i Aleksandra Kania.

Okręgowy Związek Piłki Siatkowej, doceniając bardzo dobrą organizację wszystkich trzech turniejów przyznał Gminnemu Centrum Sportu i Rekreacji prawo zorganizowania turnieju barażowego. Wezmą w nim udział zespoły, które zajęły drugie i trzecie miejsca w województwach lubuskim, dolnośląskim, śląskim i opolskim.

{gallery}kindersport:210:158:0:0{/gallery}

{loadposition adsense1}

Leave a Reply